شنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۱
نمایشگاه کتاب‌های چاپی مرتبط با امام رضا (ع) در کتابخانه ملک

نمایشگاه گزیده کتاب‌های چاپی با موضوع امام رضا‌(ع) و فرهنگ و هنر رضوی به مناسبت دهه کرامت در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی کتابخانه و موزه ملی ملک، وقف‌شده بر آستان قدس رضوی، نمایشگاه گزیده کتاب‌های چاپی مرتبط با امام رضا (ع) و فرهنگ و هنر رضوی شامل 60 جلد کتاب با موضوعات علمی و هنری در این مجموعه گشایش یافته است. 

بخشی از نمایشگاه به کتاب‌های علمی اختصاص یافته است. در این بخش، کتاب‌هایی مانند دانشنامه و مجموعه مقاله‌های همایش‌های پژوهشی به ویژه با موضوع شیوه زیست رضوی، پژوهش‌هایی درباره هجرت آن بزرگوار از مدینه به مشهد مقدس و مناظره‌های امام رضا به نمایش درآمده است.

در بخش کتاب‌های هنری، علاوه بر نمایش کتاب‌هایی درباره معماری حرم رضوی و آثار ارزشمند و نفایس وقفی و اهدایی به ساحت آن امام بزرگوار، همچنین کتاب‌هایی با موضوع رویدادهای فرهنگی و هنری که در چارچوب جشنواره‌های ماه هشتم و مانند این‌ها در مشهد، تهران و شهرهای دیگر ایران برگزار شده‌اند، ارایه شده است.

در این نمایشگاه همچنین «کتاب زیارت» (صلوات خاصه امام رضا، زیارت جامعه، زیارت امین الله، زیارت امام حسین علیه‌السلام) به خط محمدتقی مشهدی که در سال 1388 برپایه از نسخه‌های خطی کتابخانه و موزه ملی ملک نشر یافته، به نمایش درآمده است.

نمایشگاه گزیده کتاب‌های چاپی با موضوع حضرت امام رضا علیه‌السلام و فرهنگ و هنر رضوی به مناسبت دهه کرامت در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شده و تا پایان خرداد 1401 ادامه خواهد داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها