شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۲
عضویت رایگان کاربران و خریداران نمایشگاه مجازی کتاب در کتابخانه‌ها

خدیجه معصومی از عضویت رایگان تمام کاربران، خریداران و بازدیدکنندگان هفدهمین نمایشگاه کتاب استان آذربایجان غربی (نمایشگاه مجازی کتاب) در کتابخانه‌های عمومی این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان غربی در گفت‌وگو با روابط‌عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران به شیوع بیماری کرونا و نیاز جامعه به بحث کتاب و کتابخوانی اشاره و بیان کرد: در این شرایط برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب ضروری و لازم است زیرا با این کار علاوه بر اینکه تازه‌های نشر در اختیار مردم قرار خواهد گرفت انجام آن در راستای حمایت از ناشران و نویسندگان نیز اهمیت دارد.
 
وی ادامه داد: نمایشگاه مجازی کتاب به عنوان یک رویداد فرهنگی مجازی، اقدامی نوآورانه به شمار می‌آید که استان آذربایجان غربی به عنوان دومین استان در سال جاری میزبان آن است.
 
معصومی با اشاره به رویکرد امسال نمایشگاه بیان کرد: در تلاشیم با کمک سایر نهادهای متولی استان، این نمایشگاه را به مهمترین رویداد فرهنگی آذربایجان غربی در دی‌ماه تبدیل کنیم. در این زمینه قرار است در نهاد کتابخانه‌های عمومی تمام کاربران، خریداران و بازدیدکنندگان نمایشگاه مجازی کتاب، به‌صورت رایگان عضو کتابخانه‌ها شوند.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان غربی در ادامه عنوان کرد: با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در حال فراهم کردن شرایط این کار هستیم و در کنار آن نیز تبلیغات و اطلاع‌رسانی برای نمایشگاه را دنبال خواهیم کرد. همچنین ترویج و تشویق مردم به خرید از نمایشگاه مجازی کتاب را در قالب اطلاع‌رسانی در کتابخانه‌ها و محیط‌های مرتبط پی می‌گیریم؛ به‌واقع در تلاشیم این رویداد با استقبال گسترده مردم روبه‌رو شود و خوشبختانه رسانه‌های استانی نیز در این زمینه اطلاع‌رسانی کرده‌اند.
 
وی همچنین به اختصاص رایانه در برخی کتابخانه‌ها برای خرید از نمایشگاه‌های مجازی خبر داد و یادآورشد شد: در تعدادی از کتابخانه‌ها به‌خصوص کتابخانه‌های اصلی شهرستان این امکان را برای اعضای کتابخانه‌ها در نظر گرفته‌ایم تا بتوانند کتاب‌های مورد نیاز خود را با کمک کتابدار جست‌وجو و خریداری کند.
 
معصومی با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه‌های مجازی کتاب تاکید کرد: با توجه به اینکه در نمایشگاه‌های فیزیکی امکان حضور قشر گسترده‌‌ای از مردم وجود ندارد، نمایشگاه‌های مجازی در گسترش عدالت فرهنگی در میان مردم استان‌های مختلف نقش به‌سزایی دارد.
 
وی در پایان گفت: البته یکی از شروط اصلی این موضوع این است که صدا‌و‌سیما مثل نمایشگاه‌های فیزیکی که ساعتی را به‌صورت زنده به نمایشگاه اختصاص می‌دهد، بخشی از برنامه‌های خود را به پخش زنده و معرفی نمایشگاه مجازی کتاب اختصاص دهد تا مردم بیشتری در جریان برگزاری آن قرار گیرند.
 
هفدهمین نمایشگاه کتاب استان آذربایجان غربی(نمایشگاه مجازی کتاب) تا چهاردهم دی‌ماه ١٤٠٠ ادامه دارد. علاقه‌مندان این استان برای بازدید و خرید کتاب می‌توانند به ketab.ir مراجعه کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها