چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۸
تجلیل از ناشران فعال آذربایجان‌غربی و برگزاری عصر شعر در مهاباد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی با اشاره به اجرای ۴۰ برنامه، از برگزاری برنامه تجلیل از ناشران فعال و عصر شعر با موضوع «کتاب، یار ماندگار» در مهاباد و سایر شهرستان‌های این استان همزمان با بیست‌ونهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در آذربایجان‌غربی به نقل از  ستاد خبری بیست‌ونهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، حجت الاسلام و المسلمین ناصر خدایاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی، ضمن اشاره به برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی در این استان بیان کرد: ما به طور کلی برای هفته کتاب 31 برنامه در شهرستان‌ها پیش‌بینی کرده‌ایم و 9 برنامه نیز به صورت مجزا در مرکز استان و به صورت ستادی برگزار خواهد شد.
 
وی ادامه داد: برنامه‌های ما در شهرستان‌ها برگزاری نشست‌های نقد و بررسی آثار بومی و محلی، نمایشگاه کتاب، اجرای مسابقه ایده برتر ترویج فرهنگ کتابخوانی، تجلیل از ناشران و مولفان برتر، مسابقه کتابخوانی در فضای مجازی و مسابقه دلنوشته با موضوع کتاب و کرونا را شامل می‌شود.
 
او با بیان اینکه مسابقه کتابخوانی و تجلیل از نویسندگان در نقده برگزار می‌شود،‌ عنوان  کرد: علاوه بر آن مسابقه ایده برتر ترویج فرهنگ کتابخوانی، تقدیر از ناشران بومی در پلدشت و تجلیل از نویسندگان و کتابخوانان برتر در پیرانشهر برگزار می‌شود. همچنین مسابقه قصه‌گویی برای کودکان و نوجوانان و نشست کتابخانه و مروجان کتاب در شهرستان‌های خوی و سردشت نیز برای برگزاری در هفته کتاب پیش‌بینی شده است.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی رونمایی کتاب و نشست با نویسندگان فعال محلی در سلماس را عناوین دیگر برنامه‌های این استان در هفته کتاب معرفی کرد و افزود: در شهرستان شوط نیز برنامه‌هایی مثل معرفی کتاب در فضای مجازی، نشست نقد کتاب و اهدای کتاب اجرا می‌شود.
 
وی همچنین درباره دیگر برنامه‌های آذربایجان غربی توضیح داد: تقدیر از کتابخوانان فعال در تمام رده‌های سنی شهرستان ماکو، تجلیل از ناشران فعال و برگزاری عصر شعر با موضوع «کتاب یار ماندگار» در مهاباد عناوین این برنامه‌ها است. در ادامه نیز نشست‌های کتابخوانی و معرفی کتاب، شاهنامه‌خوانی، جشن کتاب، نمایش عروسکی با موضوع ترویج کتابخوانی، تجلیل از کتابخوانان برتر و تسهیل‌گران باشگاه‌های کتابخوانی برگزار می‌شوند.
 
ناصر خدایاری در پایان سخنان خود به اهدای کتاب در مناطق کم‌برخوردار ارومیه اشاره کرد و گفت: قرار است در بیست‌و‌نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران حدود 300 جلد کتاب به این مناطق اهدا شود.
 
بیست‌و‌نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از بیست‌وچهارم آبان‌ماه آغاز شده و تا یکم آذرماه ۱۴۰۰ با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پُر کنیم» در سراسر کشور ادامه دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها