شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰
عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی گفت: همزمان با هفته وحدت و ولادت حضرت رسول اکرم (ص) طرح عضویت رایگان و بخشودگی جرائم دیرکرد کتب برگشتی در کتابخانه‌های عمومی استان اجرا می‌شود.

خدیجه معصومی، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در آذربایجان‌غربی، گفت: علاوه بر عضویت رایگان در این ایام، در راستای ترویج فرهنگ کتاب‌ و کتابخوانی و تکریم اعضا و تشویق آنها به بازگشت منابع امانتی خود، طرح عضویت رایگان و بخشودگی جرائم دیرکرد کتاب‌ها اجرا می‌شود.

وی افزود:در این طرح، اعضایی که منابع امانی خود را در تاریخ‌های ۲۵ مهر لغایت ۲ آبان‌ماه به کتابخانه عودت دهند، مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی جرائم دیرکردی (مربوط به دوران کرونا و قبل از آن) خواهند شد.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی افزوذ: مدت امانت یک کتاب در هر دوره امانت ۱۴ روز است که در صورت تأخیر در بازگشت به ازای هر روز مبلغی به عنوان جریمه دیرکرد دریافت می‌شود که در این دوره، این جرائم مورد بخشودگی قرار گرفته است.

معصومی ادامه داد:  همچنین علاقه مندان می توانند در روزهای ۱، ۲ و ۳ آبان‌ماه به صورت رایگان عضو کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی شوند.

این مسئول بیان کرد:  با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم جلوگیری از تجمع متقاضیان، ضروری است علاقه‌مندان در روزهای یاد شده عدد ۱ را به سرشماره  ۵۰۰۰۲۹۲۹  ارسال کنند و پس از پایان مهلت مذکور، کد تخفیف معتبر تا پایان آبان در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

معصومی گفت: در سطح استان 72 باب کتابخانه عمومی نهادی که از این تعداد 60 کتابخانه شهری و 12 کتابخانه روستایی است و همچنین 22 کتابخانه مشارکتی، 2 کتابخانه مستقل در استان زیر نظر اداره کتابخانه‌های عمومی فعالیت می‌کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها