دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۰
احمد ابوالفتحی با «ایشان»‌ به کتابفروشی‌ها آمد

جدیدترین اثر احمد ابوالفتحی با عنوان «ایشان»‌ از سوی نشر نیماژ راهی کتابفروشی‌ها شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، احمد ابوالفتحی -که پیش از این در مجموعه داستان «پل‌ها» و رمان «سال سی»، توانمندی‌اش در روایت تنهایی‌ها، غم‌ها و شادی‌های ایرانیان معاصر را دیده‌ایم- در داستان‌هایش به برقراری هم‌نوایی میان ساخت‌های مدرن داستان‌نویسی و شیوه‌های قصه‌پردازی‌ ایرانی توجهی ویژه دارد. او این‌بار با رمان پرقصه، پرکشش و اندیشه‌ورز «ایشان» از نسبت میان اسطوره، خیال و تاریخ می‌گوید و از نوع مواجهه‌ی انسان ایرانی با این سه.
 
در اشاره به جدیدترین اثر احمد ابوالفتحی باید گفت که واکاوی روایت‌های گاه متناقض برای پایان بخشیدن به قصه‌های ناتمام و تلاش برای کشف واقعیاتی که در سایه‌ی خیال و وهم پنهان شده‌اند، راوی «ایشان» را در مسیر افشای حقایقی قرار می‌دهد که در گوشه‌ و کنار باورهای عامیانه، رازهای خانوادگی و تاریخ شهر نهاوند پنهان شده‌اند.

سینا بهره‌مند، نوه‌ی حکیم‌حافظ بهره‌مند، قهرمان نبرد با «ایشان»، رودرروی مادربزرگش، پدرش و دوستان پدربزرگش ایستاده تا بداند حکیم‌حافظ واقعاً چگونه آدمی بوده است؟ حقیقت ماجرای «باغ کوهانی» چیست؟ چرا نهاوندی‌ها از «خانه‌ی سیدان» می‌ترسند؟ راز محله‌ی «گوشه‌ی هفت‌آسیابه» چیست؟ و...

«ایشان» روایتِ جذاب و پرکششی است شکل‌گرفته از خاطرات و داستان‌هایی که سینا بهره‌مند آن‌ها را با ما در میان می‌گذارد؛ جوان سی‌وپنج‌ساله‌ای که پرور‌ده‌ی قصه‌های مادربزرگش، سنگین‌بانو است و حالا به نبرد با قصه‌ها و باورهای مادربزرگ رفته است.
 
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
«پانزده‌‌ساله که بودم، در روزگاری که می‌خواستم پا جای پای حکیم‌حافظ بگذارم، تسبیح را در دست می‌چرخاندم  و حس می‌کردم بیست‌ سالِ دیگر من هم ریشی پهن و رستم‌وار خواهم داشت. آن روز در قبرستان، بیست‌سالی از آن زمان می‌گذشت. من ریش نداشتم. چه رستم‌وار و چه هر جورِ دیگر. حس می‌کردم ریشه هم ندارم. حس می‌کردم به فوتی بندم و از سبزه‌ی خشکیده‌ای که یک‌نفر کمی پائین‌تر روی یک سنگ‌قبرِ سیاه گذاشته بود هم کم‌دوام‌ترم...»

رمان «ایشان»، اثر احمد ابوالفتحی، در 254 صفحه، شمارگان 500 نسخه و به‌بهای 69 هزار تومان از سوی نشر نیماژ راهی بازار نشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها