یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۸
داستان زندگی جهادگر آسمانی در «شمرون کُناردون»

«شمرون کُناردون»، اثر سارا عرفانی و مریم‌السادات علویان با محوریت زندگی جهادگر شهید امیرمحمد اژدری عضو شورای مرکزی قرارگاه امام رضا(ع) است که از سوی انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، امیرمحمد اژدری وقتی آسمانی شد 25 ساله بود، اما به گفته‌ اطرافیانی که او را به‌خوبی می‌شناختند، بیش از دو برابر سنش برای رفع محرومت از چهره‌ شهر و کشورش تلاش کرد. مسئولیت گروه پزشکی و درمانی امام رضا(ع)، مسئولیت گروه عمرانی امام رضا(ع) و عضو شورای مرکزی قرارگاه امام رضا(ع) بود. اژدری در بیشتر استان‌های کشور ازجمله لرستان، خوزستان، خراسان، کرمانشاه، ایلام و... سابقه انجام فعالیت‌های جهادی داشت. او در حادثه زلزله کرمانشاه از پیش‌قدمان جهادی برای کمک به مردم زلزله‌زده بود. با وجود عدم حمایت‌ها، کم کاری‌های برخی مسئولین و کمبود‌ها و نواقص، هیچ‌گاه از پای ننشست و تا حد امکان، تلاش خود را برای آبادی سرزمینش دریغ نکرد.
 
این کتاب، گوشه‌ای از زندگی ‌امیرمحمد اژدری را از نگاه خودش در قالب داستانی به تصویر کشیده است. روایتی خواندنی و جذاب که به قلم سارا عرفانی؛ نویسنده خوش ذوق انقلابی به رشته تحریر درآمده است.
 
بریده‌ای از کتاب
روی گوشی‌اش سرک می‌کشم. رفته سراغ پست‌های قدیمی‌تر. دارد کپشن پست‌هایم را یکی‌یکی می‌خواند و در هر کدام که آرزوی شهادتی هست، روی پیشانی‌اش می‌کوبد و آه بلندی با بازدم بیرون می‌دهد. بخار آهش در هوای سرد بهمن، ابر‌های کوچک را آماده‌ی باریدن می‌سازد. چند دقیقه‌ای هست روی پستی که بعد از شهادت شهید حججی گذاشته بودم، گیر کرده. هی با بغض زمزمه می‌کند: «و از آن روز سرم میل بریدن دارد» و هی دست می‌کشد روی سر و صورتش و هی اشک‌هایش می‌چکد. یکهو خم می‌شود روی سنگ. دو تا دست لرزانش را می‌گذارد دور صورت عکس. زمزمه می‌کند: «امیر جان!»
 
نخستین چاپ «شمرون کُناردون» در قطع رقع و 216 صفحه از سوی انتشارات شهید کاظمی راهی بازار نشر شده است.
 
علاقه‌مندان برای تهیه این اثر می‌توانند از طریق سایت رسمی انتشارات شهید کاظمی nashreshahidkazemi.ir سایت manvaketab.ir و همچنین از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه 3000141441 کتاب را تهیه کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها