پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۳
انتظار آقای وحشت برای خواندن رمان آخر بازی تاج و تخت

استیون کینگ نویسنده مشهور آمریکایی و خالق داستان‌های ژانر وحشت در این کشور در اظهارنظری عجیب گفته است که بسیار از این مسئله نگران است که هیچ وقت موفق نشود رمان بادهای زمستان جرج مارتین را بخواند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از وینترکامینگ، استیون کینگ نویسنده مشهور آمریکایی و خالق داستان‌های ژانر وحشت در این کشور در اظهارنظری عجیب گفته است که بسیار از این مسئله نگران است که هیچ وقت موفق نشود رمان بادهای زمستان جرج مارتین را بخواند. بادهای زمستان  ششمین جلد از مجموعه کتاب‌های ترانه یخ و آتش، نوشتهٔ جرج آر. آر. مارتین است که انتظار می‌رود در سال 2021 منتشر شود. این کتاب‌ها به سبک خیال‌پردازی و فانتزی نوشته شده‌اند.
 
مارتین ماه گذشته با انتشار تصویری با عنوان «زمستان در راه است» از آخرین وضعیت نگارش رمان آخر این مجموعه خبر داد. وی در وبلاگ شخصی خود تصویری از کتاب آخر مجموعه بازی تاج و تخت منتشر کرده است.
 
درحالی که از پایان آخرین قسمت از سریال بازی تاج و تخت شرکت اچ‌بی‌او گذشته است؛ اما هنوز انتشار کتاب آخر این مجموعه توسط جرج مارتین در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. جرج آر.آر. مارتین، نویسنده مجموعه ترانه یخ و آتش است که سریال تاج و تخت با الهام از این مجموعه ساخته شده است. حالا با وجود اینکه پخش جهانی این سریال به پایان رسیده است؛ ولی مارتین می‌گوید رمان آخر این مجموعه با عنوان بادهای زمستانی در راه است.

حالا نه تنها طرفداران داستان‌های مارتین بلکه نویسنده‌های مشهوری مثل استیون کینگ نیز برای انتشار این رمان لحظه‌ شماری می‌کنند. کینگ در گفتگو با نیل گایمن نویسنده مشهور انگلیسی الاصل ساکن آمریکا از او می‌پرسد که آیا اطلاعی از وضعیت آخرین رمان مارتین دارد یا نه. او از گایمن می‌پرسد آیا تو که رابطه نزدیکی با مارتین داری، اطلاعی از رمان آخری داری؟ وی می‌گوید من سال‌هاست که قصه‌های بازی تاج و تخت را دنبال می‌کنم و حالا می‌خواهم آخرش را هم بخوانم.
 
کینگ حتی این جمله را بر زبان آورده است که آیا مارتین قبل از مرگش قادر است رمان آخر این مجموعه را تمام کند؟ گایمن در پاسخ به نویسنده داستان‌های ترسناک می‌گوید: فکر نمی‌کنم مشکلی وجود داشته باشد. او در سلامتی کامل به سر می‌برد و به نظر می‌رسد کتاب آخر تاج و تخت منتشر خواهد شد.
 
کینگ از شنیدن صحبت‌های گایمن اظهار خوشحالی می‌کند از اینکه می‌تواند ببیند که مارتین چگونه داستان بازی تاج و تخت را تمام می‌کند.
 
نویسنده و خالق بازی تاج و تخت در آخرین پست وبلاگی‌اش نوشته است: همه‌چیز خوب پیش می‌رود؛ ولی هنوز خیلی از برنامه تعیین‌‍شده عقب هستم. در ماه‌های گذشته زندگی‌ام شده نوشتن داستان نهایی و امیدوارم همه‌چیز خوب پیش رود.
 
مارتین  72ساله در این پست خطاب به طرفدارانش نوشته است که نگران سلامتی‌اش نباشند؛ چون واکسن کرونا را زده و از این مسئله نیز ناراحت است که شش نفر از دوستانش را به خاطر این ویروس از دست داده است. او نوشته است که چند ماهی در کلبه کوهستانی‌اش می‌ماند تا داستان را تمام کند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها