چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
کتاب «سرمشق گمشده» به چاپ چهارم رسید

چاپ چهارم کتاب «سرمشق گمشده؛ طبیعت بشر» تألیف ادگار مورن با ترجمه علی اسدی از سوی انتشارات سروش منتشر و روانه بازار نشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط‌عمومی انتشارات سروش؛ «سرمشق گمشده؛ طبیعت بشر» نخستین کتابی است که از نویسنده و متفّکر و جامعه‌شناس معاصر فرانسوی، ادگار مورن، به فارسی ترجمه شده است. این پژوهشگر در این کتاب و همچنین در مجموعه‌ای پنج جلدی که به دنبال آن و تحت نام «روش» به رشته تحریر درآورده است تلاش می‌کند تا میان علوم انسانی و علوم زیستی پیوندی ایجاد کند و در پرتو آن نظریة جامعی از «انسان» ارائه دهد که تا کنون وجود نداشته است. او بر این باور است که نمی‌توان انسان را موجودی مجزا و بیگانه از طبیعت دانست.

در کتاب سرمشق گمشده، نویسنده سیر تکوین نوع بشر را از آغاز تا به امروز با تیزبینی و موشکافی خاصّی ترسیم می‌کند و تلاش می‌ورزد تا در پرتو دانش‌های جدید رابطه ارگانیک میان فرهنگ و طبیعت را در تکوین نوع بشر نشان دهد. کلید فرهنگ در طبیعت و کلید طبیعت ما در فرهنگ است.
 
چاپ چهارم این اثر در 243 صفحه رقعی، شمارگان 500 نسخه و با قیمت 30هزار تومان توسط انتشارات سروش در اختیار علاقمندان به مباحث این حوزه قرار گرفته است.
 
علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند از طریق فروشگاه با شماره 88310610 و یا فروشگاه اینترنتی با شماره 66415401 تماس حاصل نمایند. همچنین از طریق اینستاگرام انتشارات سروش به نشانی@soroushpub_com، واتساپ به شماره 09301949130 و یا با مراجعه به سایت سروش www.soroushpub.com، برای تهیه کتاب اقدام نمایند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها