یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۵
تشریح برنامه‌های هفته کتاب در مناطق آزاد ارس، قشم و کیش

مناطق آزاد ارس، قشم و کیش همزمان با بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برنامه‌هایی همچون رونمایی از طرح جامع "کیش، جزیره کتاب و دانایی" و افتتاح کتابخانه کودک در روستای کووه‌ای را برگزار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از ستاد خبری بیست‌و‌هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، مناطق آزاد کشور در هفته کتاب طرح‌های مختلفی را برای جلب و جذب مردم به سمت برنامه‌های کتاب و کتابخوانی پیش‌بینی کرده‌اند.
 
در منطقه آزاد ارس دیدار با نویسندگان بومی و خیرین کتاب، معرفی کتاب در فضای مجازی، سخنرانی با موضوع کتاب در فضای مجازی، مسابقه کتابخوانی و پخش بیانات مقام معظم رهبری درباره اهمیت کتاب و کتابخوانی در فضای مجازی برخی از این برنامه‌ها است.
 
همچنین طرح‌هایی مثل سفیران کتاب در سطح شهر، رونمایی از کتاب،  قصه‌گویی در فضای مجازی و تبریک هفته کتاب در سربرگ و اتوماسیون اداری نیز در فهرست برنامه‌های منطقه آزاد ارس قرار دارد.

در جزیره کیش نیز مسابقه نقاشی با موضوع «دانایی مانایی»، رونمایی کتاب، نقد کتاب، مسابقه کتابخوانی، مسابقه خلاصه‌نویسی و خلاصه‌گویی کتاب و ارسال فیلم‌های یک دقیقه‌ای با موضوع کتاب برای هفته کتاب پیش‌بینی شده‌است.
تقدیر از مروجان برتر کتابخوانی، افتتاح نمایشگاه مجازی کتاب کیش، به روزرسانی منابع کتابخانه‌های عمومی جزیره، رونمایی از طرح جامع «کیش، جزیره کتاب و دانایی» و نشست تخصصی با نویسندگان و ناشران جزیره نیز عناوین دیگر برنامه‌های جزیره کیش در هفته کتاب است.
 
در جزیره قشم نیز نمایشگاه کتاب کودک به مدت ۷ روز با برگزاری رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز همزمان با هفته کتاب برگزار می‌شود و مسابقه کتابخوانی در فضای مجازی نیز عنوان دیگر برنامه پیش‌بینی شده برای این هفته است.
 
۲۶ آبان ماه نیز کتابخانه کودک در روستای کووه‌ای افتتاح می‌شود و نمایشگاه کتاب کودک در روستای کووه‌‌ای نیز برگزار خواهد شد. رونمایی از ۱۵ عنوان کتاب که با حمایت سازمان منطقه آزاد قشم منتشر شده‌اند و اهدای کتاب به مدارس و مراکز فرهنگی برای تجهیز و به روزرسانی منابع محتوایی کتابخانه‌ها نیز در میان عناوین دیگر برنامه‌های هفته کتاب است.
 
بیست‌و‌هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۴ تا ۳۰ آبان با شعار «دانایی؛ مانایی» برگزار می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها