یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶
برنامه‌های هفته کتاب استان‌های خراسان رضوی و شمالی تشریح شد

جشن زنگ کتاب در مدارس، نشست هم‌اندیشی با ناشران استانی و معرفی تازه‌های نشر در فضای مجازی ازجمله برنامه‌های استان‌های خراسان رضوی و شمالی در بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از ستاد خبری بیست‌و‌هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، در استان‌های خراسان رضوی و خراسان شمالی نیز همانند سایر استان‌های کشور برنامه‌های مختلفی همزمان با هفته کتاب پیش‌بینی شده‌است که موضوعات متنوع و مختلفی را در بر می‌گیرد.
 
در این زمینه استان خراسان رضوی میزبان برنامه‌هایی چون تجلیل از ناشر برگزیده کتاب‌های کودک، کارگاه آموزشی مجازی درست‌نویسی، نشست مجازی کتابخوان و کارگاه آموزشی مجازی روش‌های ترغیب به مطالعه کتاب‌های غیردرسی در دانش‌آموزان است.
 
همچنین رونمایی و نقد هشت عنوان کتاب، نشست تخصصی مجازی داستان‌نویسی، نشست تخصصی مجازی نویسندگان ادبیات پایداری، بازدید از کتابفروشی‌های سطح شهر مشهد، جشن زنگ کتاب در مدارس شهرستان مشهد و اهدای کتاب به مناطق طرح نجات نیز از دیگر برنامه‌های استان همزمان با هفته کتاب خواهد بود.
 
این استان در بخش سوم برنامه‌های خود، برگزاری شب شعر مجازی، کارگاه آموزشی مجازی مادران و مربیان قصه‌گو، پویش کتابخوانی مجازی در مدارس، مسابقه مجازی نقاشی با موضوع کتاب کودک ویژه کودکان و نوجوانان، کارگاه مجازی خلاصه‌نویسی کتاب، مسابقه کتابخوانی به‌صورت مجازی و معرفی کتاب‌های برتر به‌صورت روزانه در فضای مجازی را جای داده‌است.
 
در استان خراسان شمالی نیز پس از تشکیل ستاد استانی و شهرستانی هفته کتاب برنامه‌های متنوعی برای این هفته پیش‌بینی شده‌است که کارگاه‌های آموزشی تربیت تسهیل‌گر مطالعه و مربیان، کارگاه‌های آموزشی طرح‌نویسی ویژه روستاهای مستعد دوستدار کتاب استان و معرفی تازه‌های نشر استان در فضای مجازی برخی از آن‌ها به شمار می‌آید.
 
اجرای ویژه برنامه‌های کتاب‌خوانی در جلسات ادبی و محافل کتاب‌خوانی، اجرای ویژه برنامه وقف کتاب، برگزاری جلسه هم‌اندیشی با ناشران استان و تقدیر از ناشران برتر، راه‌اندازی دبیرخانه خرید کتاب استان و اهدای کتاب به باشگاه‌های کتاب‌خوانی و مراکز فرهنگی و هنر و تبلیغی نیز بخش دیگر این برنامه‌ها است.
 
در ادامه نیز اجرای طرح کتابگردی مسئولان ارشد استان و شهرستان، برگزاری جلسه هم‌اندیشی با کتاب‌فروشان عضو طرح‌های فصلی کتاب (پاییزه کتاب)، برگزاری نمایشگاه کتاب با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در صورت اخذ مجوز ستاد استانی مدیریت کرونا و پیگیری اجرای طرح‌های ملی کتابخوانی مانند پایتخت کتاب ایران، روستاها و عشایر دوست‌دار کتاب برای هفته کتاب پیش‌بینی شده‌است.

بیست‌و‌هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۴ تا ۳۰ آبان با شعار «دانایی؛ مانایی» برگزار می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها