یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸
برنامه‌های استان گلستان در هفته کتاب اعلام شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، گفت: در صورت تایید ستاد کرونا، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی آیین کتاب‌گردی را برپا خواهیم کرد.

عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در گلستان، ضمن گرامیداشت بیست و هشتمین دوره هفته هفته کتاب که از 24 تا 30 ماه جاری (آبان‌) با شعار «دانایی، مانایی» همزمان با سراسر کشور در استان گلستان نیز برپا می‌شود، گفت: بازدید از انتشارات دانشگاه گلستان، واژگان سیرنگ و کتابخانه عمومی موسسه میرداماد و برپایی آیین تجلیل از فعالان و خادمان نشر به میزبانی استانداری گلستان از برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

وی افزود: رونمایی از کتاب‌های حمایتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و برپایی پویش‌های «کتابخوانی» و «کتاب بسازیم» و نیز برپایی کارگاه «چطور کتاب بنویسم و چطور کتاب چاپ کنم» زیر نظر «حسین یاقوتی» نویسنده و مدیر انتشارات یاقوت سرخ و نیز برنامه «مادران قصه‌گو» در فضای مجازی برنامه‌ریزی شده است.

کشمیری ادامه داد: همچنین هر شب یک کتاب از یک نویسنده گلستانی در فضای مجازی معرفی خواهد شد و نیز در این بازه زمانی، اپلیکیشن کتابخوانی معرفی و رونمایی می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، افزود: برپایی کارگاه آموزشی «چگونه کتابخوان حرفه‌ای پرورش دهیم» و دیدار با اعضای انجمن نویسندگان هوران و نیز نویسندگان گلستان در برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های متنوع در شهرستان‌های تابعه استان، گفت: آیین رونمایی از کتاب «از نوری تا حاج قاسم» و «همچو آفتاب از آسمان» به قلم «سمیه مقصودی» در فضای مجازی برگزار می‌شود.

کشمیری ضمن قدردانی از تلاش مدافعان سلامت از زمان شیوع ویروس کرونا، گفت: برنامه‌ای را با عنوان «کتاب و مدافعان سلامت» پیش‌بینی کرده‌ایم و بناست به رسم تکریم به کادر درمان کتاب هدیه دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با اشاره به برپایی طرح پاییزه کتاب 99 با مشارکت کتابفروشی‌های استان همزمان با برپایی هفته کتاب، اظهار کرد: برپایی مسابقه کتابخوانی در شبکه شاد با همکاری آموزش و پرورش، دیدار با نویسندگان پیشکسوت، اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی نیز برنامه‌ریزی و پیش‌بینی شده است.

عادله کشمیری در پایان، گفت: در صورت امکان و موافقت ستاد استانی کرونا و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، سنت حسنه  کتابگردی را در راستای تقدیر از کتابفروشان برپا خواهیم داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها