شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲
نمایشگاه کتاب‌های نایاب بروکلین مجازی می‌شود

نمایشگاه کتاب‌های عتیقه و نایاب بروکلین نیویورک امسال از تاریخ 11 تا 13 سپتامبر به سبب همه‌گیری ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از تارنمای بارونز- هر ساله در ماه سپتامبر برگزاری چند روزه نمایشگاه کتاب‌های نایاب و قدیمی در مرکز نمایشگاهی بروکلین در نیویورک رنگ و بوی ویژه‌ای به این منطقه می‌بخشد. مسئولان برگزاری این نمایشگاه امسال به سبب شیوع ویروس کرونا برای اولین بار تصمیم به برگزاری مجازی این دوره از نمایشگاه گرفته‌اند.

ماروین گتمان، متخصص کتاب‌های نایاب و مسئول برگزاری این رویداد می‌گوید این نمایشگاه که معمولا 2500 مجموعه‌دار، کتابدار و جستجوگر را هرساله به خود جذب می‌کند از 11 تا 13 ماه سپتامبر روی یک پلتفرم دیجیتالی جدید که در بهار سال جاری در واکنش به ویروس کرونا ساخته شد به صورت مجازی میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

او در ادامه درباره تصمیم برای برگزاری نمایشگاه مجازی عنوان کرد «پس از لغو رویدادهای مربوط به کتاب که قرار بود در سال 2020 برگزار شوند با عجله شروع به آماده کردن طرحی برای استمرار و ادامه نمایشگاهی را کردم که بیش از 40 سال بی‌وقفه برگزار شده بود و بعد فردی را برای طراحی وبسایتی استخدام کردم که تجربه رفتن به یک مکان و بررسی غرفه‌های مملو از کتاب‌های نایاب و روزنامه‌های قدیمی را بازآفرینی کند.»

 او گفت در تابستان امسال با برگزاری سه نمایشگاه مجازی در مقیاس کوچکتر برای چند روز در هر ماه به آزمایش این پلتفرم دست زده‌ و پی برده‌اند که برگزاری این رویدادهای مجازی هربار بینندگان بیشتری را به سوی خود جذب می‌کنند و با افزایش فروشنده و اقلام بیشتر به فروش بیشتری نیز دست یافته‌اند. علاوه بر اینکه که هزینه‌ها با عدم نیاز به اجاره فضای فیزیکی و استخدام کارگر به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

موفقیت‌های اولیه مسئول این نمایشگاه را امیدوار کرده که حتی پس از پایان همه‌گیری برگزاری نمایشگاه‌های مجازی کتاب می‌تواند موفقیت‌آمیز باشد.

 او درباره  تجربه خود گفت «قویا احساس می‌کنم که تجارت مجازی بعد از پایان کوید نیز ادامه خواهد داشت. شخصا شاهد فواید و مزایایی بودم که پیش از برگزاری مجازی نمایشگاه در ذهن نداشتم؛ زیرا وقتی شروع به این کار کردم فقط به ادامه مسیر و ماندن در این عرصه فکر می‌کردم.»

حالا او این تغییر را به عنوان فرصتی برای استفاده از تخصص شبکه حرفه‌ای خود، گسترش مهارت‌ها و کشف نحوه مدیریت هوشمندانه رشد توصیف کرده و معتقد است که امسال با افزایش بالقوه خریداران شاهد حضور گسترده‌تری از مردم در نمایشگاه مجازی خواهند بود.

 قیمت اقلام موجود در این دوره از نمایشگاه کتاب مجازی از 50 دلار تا 10 هزار دلار متغیر است و شامل کتاب‌های عتیقه، پوسترها، عکس‌های کم‌نظیر، دست‌نوشته‌ها، خطاطی‌های نفیس، طومارهای تاریخی و نایاب از 200 معامله‌گر می‌شوند. علاوه بر این که این رویداد 5 وبینار زنده با موضوع‌های مختلف و مصاحبه با چهره‌های سرشناس را نیز دربردارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها