سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
جهانگیری دستور مساعدت با ناشران و کتا‌ب‌فروشان را صادر کرد

معاون اول رئیس جمهور دستور رسیدگی به درخواست‌ها و مساعدت مالی با صنف ناشران و کتابفروشان در شرایط بروز بحران کرونا را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، چندی پیش اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران طی نامه‌های جداگانه خطاب به مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تأمین اجتماعی، بانک مرکزی و نیز معاون اول رئیس جمهور خواستار مساعدت با صنف ناشران و کتابفروشان در شرایط خاص فعلی و بروز بحران کرونا شده بود.

در همین زمینه اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران تقاضاهای خود را در قالب پیشنهاداتی مطرح و در نامه‌ای نیز خطاب به معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آن را مطرح ساخته بود.
 
 بر همین اساس این اتحادیه امروز از صدور دستور معاون اول رئیس جمهور در این زمینه خبر داد.
 
بر اساس اعلام این تشکل صنفی معاون اول رئیس جمهور «ضرورت حمایت از فعالین حوزه نشر و کتاب به دلیل شیوع ویروس کرونا و مشکلات ایجاد شده در اثر آن» موضوع نامه‌های شماره ۲۸۶۵، ۲۸۶۷ و ۲۸۷۰ اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، دستور رسیدگی و مساعدت به دستگاه‌های ذیربط را صادر کرده است.
 
در ادامه متن نامه‌های منتشر شده از سوی اتحادیه خطاب به مدیران بانک مرکزی و سازمان تأمین اجتماعی قابل مشاهده است.
 
لازم به یادآوری است در فهرست ابتدایی مشاغل تحت حمایت در بحران کرونا که از سوی باک مرکزی به مدیران بانک‌ها به منظور مساعدت در زمینه دریافت دیون منتشر شد، نامی از صنف ناشر و کتابفروش دیده نشد که این مساله با انتقادات بسیاری از سوی صاحبان این مشاغل مطرح شد. 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها