شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴
نام ایلام بالاتر از استان‌های برخوردار در برنامه انتخاب پایتخت کتاب

ایلام از حیث مشارکت بالا، به مرحله نیمه‌نهایی ششمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران راه یافت و نام این استان بالاتر از استان‌های برخوردار در این طرح قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، یونس قیطانی با اعلام این خبر گفت: قرار گرفتن نام ایلام بالاتر از استان‌های برخوردار و توسعه یافته، به لحاظ مشارکت بالا در برنامه انتخاب پایتخت کتاب ایران، حکایت از توسعه کتابخوانی و ارتقای فرهنگی مردم شریف ایلام داشته و میزان مطلوب مشارکت این استان را در برنامه پایتخت کتاب ایران انعکاس می‌دهد.


به گفته معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، این موفقیت با همت و تلاش این اداره‌کل به دست آمده است.

یادآوری می‌شود طرح انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران جزو طرح‌های چهارگانه امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که بر مبنای آن هر سال شهری به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب می‌شود، بخش‌هایی از این طرح از پایتخت جهانی کتاب الگوبرداری شده‌ و از نظر ساختار اجرایی همخوانی‌های زیادی با شرایط فعالیت فرهنگی در ایران پیدا کرده‌ است.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • امید ۰۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
    ین موفقیت با همت و تلاش این اداره‌کل به دست آمده است؟؟؟؟ این هم از آن کارهای فرمالیته و آمارهای بالادستی شاد کن است. استان ایلام در مرکز استان هنوز یک کتابفروشی بزرگ و خوب ندارد که به روز و جامع باشد.. بیشترشان در کنار کتاب دانشگاهی تعدادی کتاب عمومی هم می آورند. خواهشا به این آمارهای فرمالیته شده ای که مسئولان ارشاد آنجا داده اند توجه نکنید و با این کار موجب آبروریزی برنامه پایتخت کتاب نشوید سپاس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها