چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
هوای شرجی بندرعباس مانع استقبال مردم از تابستانه کتاب نشده است

مسعود محمودآبادی، طرح‌های حمایتی را در ترویج کتابخوانی در هرمزگان موثر دانست و از بی‌توجهی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان در تبلیغ طرح انتقاد کرد.

مسعود محمودآبادی، مدیر کتاب‌‌سرای سروش بند‌رعباس در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره برگزاری تابستانه کتاب 98 بیان کرد: در همه دوره‌های طرح‌های فصلی مشارکت داشتم و از نخستین‌ کتاب‌فروش‌هایی هستم که به عضویت این طرح پیوستم. اجرای این طرح را در افزایش مراجعه مردم به کتاب‌‌فروشی‌ها موثر می‌دانم، چراکه با توجه به آب‌و‌هوای به شدت شرجی این‌ روز‌های استان، فروش کتاب‌سرای سروش هم‌زمان با نخستین روز تابستانه کتاب در مقایسه با روز قبل از آن دو برابر شد.

وی با اشاره به تخصیص یارانه تابستانه کتاب افزود: وضعیت کتابخوانی در استان هرمزگان مطلوب نیست و برگزاری طرح‌های حمایتی در افزایش سرانه مطالعه تاثیر قابل‌توجهی دارد؛ علاوه‌براین در مقایسه با افزایش قیمت کتاب به نظر می‌رسد میزان یارانه خرید افزایش مناسبی داشته است.محمود‌آبادی با انتقاد از بی‌توجهی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در تبلیغ طرح‌های حمایتی ادامه داد: کتاب‌فروشی‌های عضو طرح‌های حمایتی با استفاده از ابزار فضای مجازی از‌جمله اینستاگرام و یا نصب پوستر خود به تبلیغ آغاز طرح اقدام می‌کنند.

مدیر کتاب‌‌‌سرای سروش در مقایسه توجه اداره کل فرهنگ و ارشاد به تبلیغ نمایشگاه‌های استانی در مقایسه با طرح‌های حمایتی گفت: در‌حالی‌که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در آستانه برگزاری نمایشگاه استانی با هزینه خود، حتی به نصب پوستر تبلیغاتی 40 درصد تخفیف، کنارساحل اقدام می‌کند، نامه شروع طرح‌های حمایتی، پنج روز گذشته از طرح به دست کتاب‌فروشان می‌رسد. طی 10 دوره برگزاری طرح‌‌های حمایتی حتی یک‌بار از سوی اداره کل تبلیغ نشد.

محمود‌آبادی درباره میزان استقبال مردم از طرح‌های حمایتی بیان کرد: مخاطبان کودک و نوجوان از مخاطبان اصلی طرح‌های حمایتی هستند این میزان استقبال از فعالیت ناشران نو‌پا و خلاق نیز تاثییر گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها