سه‌شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷
پیوستن یک موزه به مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم

بر اساس طی تفاهمنامه‌ای که به امضای مدیر موزه آستان حضرت معصومه (ع) و دبیر مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم (مکتا) رسید، موزه آستان به این مجمع پیوست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، با حضور جمعی از مسئولان مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم (مکتا)، حجت‌االاسلام و المسلمین مهدی احمدی معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه (ع) و حجت‌الاسلام و المسلمین فتح‌الله‌زاده مدیر موزه آستان مقدس در سالن حضرت خدیجه (س) کتابخانه آستان مقدس، موزه آستان با امضاء تفاهم‌نامه‌ای به مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم (مکتا) پیوست.

در این تفاهم نامه که به امضای حجت‌الاسلام و المسلمین فتح‌الله‌زاده مدیر موزه آستان مقدس و حسن رجبیان دبیر مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم (مکتا) رسید مقرر گردید دو طرف در راستای تبادل اطلاعات، بهره‌مندی و پژوهش در مورد آثار فرهنگی و هنری، استفاده از ظرفیت‌های طرف تفاهم نامه برای برگزاری نشست‌ها و همایش‌های علمی همکاری کنند.

حسن رجبیان دبیر مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم (مکتا) در این رابطه و اینکه یک موزه به جمع کتابخانه‌های تخصصیی قم پیوسته است، به خبرنگار ایبنا گفت: محمل‌های اطلاعاتی علاوه بر کتاب شامل اسناد و اشیاء موزه‌ای هم می‌شود.

وی اضافه کرد: کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مراکز اسناد محل نگهداری اطلاعاتی برای استفاده عموم و محققین هستند که در طول سال به ارائه خدمات و عرضه منابع مشغول‌اند.

رجبیان یادآور شد: ارتباط با مراکز اسناد و موزه‌ها، از جمله فعالیت‌ها و اقداماتی است که مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم (مکتا) در حوزه ماموریت خود تعریف کرده و این تفاهمنامه در همین راستا امضا شده و امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت‌ها در جهت پیشبرد اهداف استفاده کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها