سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
تخصیص 140 میلیون تومان اعتبار برای بازسازی کتابخانه‌های خرمشهر و آبادان

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، گفت: در سال گذشته، مبلغ یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برای تعمیر و تجهیز کتابخانه‌های عمومی اختصاص داده شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، منصور کوهی رستمی در دیدار با قدرت‌الله طمیمیان، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند با بیان این مطلب گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی سیره و سبک ائمه معصومین به ویژه امام رضا (ع) را در جامعه ترویج می‌کند.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور متولی بخش کتابخوانی جشنواره رضوی بوده است که خوشبختانه در سال گذشته استقبال و مشارکت مردم در این بخش قابل توجه بود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان اضافه کرد: توسعه و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره‌ پاک ائمه‌ (ع) بویژه امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س)، حضرت احمدبن موسی (ع) و سیره امام جواد (ع) زمینه رشد فکری و فرهنگی و کاهش آسیب‌های اجتماعی جامعه را به دنبال دارد.

همچنین قدرت‌الله طمیمیان معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند ضمن ابراز خرسندی از فعالیت کتابخانه‌های عمومی و نقش مهم آن در توسعه فکری و اجتماعی، گفت: کتابخانه‌های عمومی بال‌های پیشرفت جامعه به شمار می‌روند و هر جامعه‌ای که به حوزه مطالعه و آگاهی بیشتر توجه کند، قطعاً در مسیر توسعه قرار می‌گیرد.

وی درخصوص نقش و مسئولیت سازمان منطقه اروند افرود: با توجه به مسئولیت‌های اجتماعی منطقه آزاد اروند در برنامه‌های فرهنگی، آمادگی همکاری با همه سازمان‌ها به ویژه کتابخانه‌های عمومی وجود دارد و می‌طلبد برنامه ریزی جدی و بلند مدتی برای فعالیت‌های کتاب محور صورت پذیرد.

طمیمیان بیان کرد: ترویج رفتار‌های خوب و معرفی الگوهای مناسب بویژه در کودکان و نوجوانان باعث سلامت جامعه و سرعت بخشی به توسعه همه جانبه می‌شود. توجه مردم به سبک زندگی اسلامی در نهمین جشنواره رضوی نیازمند مشارکت فعال دستگاه های فرهنگی است و منطقه آزاد اروند می‌تواند سهم بسزایی در ترویج این الگوی ناب داشته باشد و از این رو منطقه آزاد اروند در برگزاری جشنواره رضوی با کتابخانه‌های عمومی به مانند دوره‌های قبل همکاری می‌کند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به همکاری‌های شکل گرفته بین منطقه آزاد و ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌های آبادان و خرمشهر گفت: مبلغ ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برای تعمیر و تجهیز کتابخانه‌های عمومی در سال گذشته اختصاص داده شد و برای ساخت و بهره برداری از کتابخانه مینوشهر نیز در حال اقدام هستیم تا فرایند ساخت این کتابخانه در سال جاری انجام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها