دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۱
تأیید ثبت‌نام 27 هزار عضو صندوق اعتباری هنر در مرحله اول واکسیناسیون

با پیگیری مستمر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی واکسیناسیون اصحاب فرهنگ و هنر آغاز شده است و در این مرحله 26 هزار و 952 هنرمند مجاز به ثبت‌نام می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، اطلاعات 84 هزار عضو صندوق اعتباری هنر در نامه‌ای، روز دوشنبه اول شهریورماه برای معاونت بهداشت آن وزارتخانه ارسال شد.
 
از آنجا که براساس سند ملی واکسیناسیون، ثبت‌نام برای متولدین ۱۳۵۰ به قبل در سراسر کشور و متولدین 1351 تا 1360 که ساکن استان‌های بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان ، قم و هرمزگان هستند در حال انجام است، امکان واکسیناسیون نزدیک به 61 هزار عضو صندوق اعتباری هنر، غیر از گروه‌های اعلام شده فراهم شده است.
 
در مرحله نخست سامانه نوبت‌دهی واکسیناسیون salamat.gov.ir برای ثبت‌نام نزدیک به 27 هزار عضو 40 سال به بالا (به جز گروه‌های سنی مجاز به واکسیناسیون و استان‌های اعلام شده) از سوی مرکز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت فعال شد.
 
طی پیگیری‌های و اقدامات صورت گرفته از وزارت بهداشت، زمان ثبت‌نام سایر گروه‌های سنی نیز به زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.
 
اعضای واجد شرایط در این گروه سنی لازم است؛ برای دریافت نوبت واکسن کرونا با مراجعه به سایت salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات نسبت به ثبت‌نام اقدام و پس از دریافت پیامک، براساس زمان و مکان انتخاب شده به مراکز مراجعه کنند. ثبت‌نام برای دریافت نوبت تزریق واکسن کرونا در سامانه سلامت ضروری است. در هنگام مراجعه ارائه پیامک نوبت‌دهی و کارت ملی الزامی است.

برای سهولت در روند کار در نامه ارسالی به وزارت بهداشت واکسیناسیون با ارائه هنرکارت به مراکز مورد تأیید است.
از اصحاب فرهنگ و هنر تقاضا می‌شود؛ در هنگام مراجعه به مراکز واکسیناسیون حامل پیام خسته نباشید و امید برای کادر درمان و مردم ایران باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها