دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۵
​نمایشگاه‌های کتاب عیدانه در کتابخانه‌های آستان قدس

همزمان با فرا رسیدن ایام ولادت امام ‌علی (ع) و عید باستانی نوروز، کتابخانه‌های وابسته به آستان قدس رضوی در سراسر کشور، با برپایی نمایشگاه کتاب و نرم‌افزار به استقبال این اعیاد رفتند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان ‌قدس‌ رضوی، کتابخانه‌های وابسته به این سازمان در مشهد و شهرستان‌ها با برپایی نمایشگاه‌هایی از منتخب کتاب‌ها و نرم‌افزارهای خود، میلاد امام جواد (ع)، امیرالمؤمنین (ع) و همچنین عید باستانی نوروز را گرامی داشتند.
 
حسین خسروی؛ معاون امور کتابخانه‌های آستان قدس رضوی با اعلام این خبر اظهار کرد: کتابخانه‌های امام ‌رضا (ع) در شهرستان‌های بیرجند، تربت حیدریه، بروجرد، درگز و کتابخانه‌های مجتمع امام ‌خمینی (ره) واقع در خواجه‌ربیع 23 و آیت‌الله شیخ مجتبی قزوینی در خیابان طبرسی در مشهد، تنها بخشی از مراکزی هستند که به این کار اقدام کردند.
 
وی هدف از این کار را ایجاد نشاط، تشویق به مطالعه، معرفی منابع موضوعی، همچنین اعتلای فرهنگ دینی با مطالعه کتاب و آشنایی با جشن‌های باستانی ایران‌ برشمرد و افزود: در این نمایشگاه‌ها همچنین آثاری با محوریت نقش پدر در خانواده در معرض دید مخاطبان قرار گرفته است.
 
خسروی با معرفی برخی از این آثار، گفت: «منتهی‌الامال»، «امام‌علی (ع) و پرسش‌های فراروی»، «امام ‌علی (ع) و ايران»، «پيام خورشيد هنگام غروب»، «الفبای ولايت»، «علی و انقلاب فرانسه»، «غذا در نهج‌البلاغه»، «پرسش‌های مردم و پاسخ‌های امام جواد (ع)»، «نوروز جشن نوزايی آفرينش»، «آيين‌ها و جشن‌های كهن در ايران امروز»، «فضايل نوروز در ادبيات شيعه»، «بهار در بهار: پيام نوروزی و بيانات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)»، «پدران توانا و دختران قوی»، «نقش پدر در مراقبت و تربیت کودک» و «تربیت پسران موفق»، تنها بخشی از آثار به نمایش درآمده است.
 
معاون امور کتابخانه‌های آستان قدس رضوی، با اشاره به برگزاری نمایشگاه «عیدانه با کتاب در کتابخانه امام‌رضا (ع) تربیت حیدریه، اظهار کرد: در این کتابخانه به مناسبت همزمانی این اعیاد، نمایشگاه «عیدانه با کتاب» شامل « هفت‌سین کتاب» و «هفت‌سین قرآنی» در کنار سفره هفت‌سین نوروزی برپا شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها