سه‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۳
یادمان پژوهشگر فولكلور استان كهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود

یادمان کی عطا طاهری بویراحمدی، نویسنده و پژوهشگر فولکلور استان کهگیلویه و بویراحمد به همت موسسه خانه کتاب برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) در نخستین سال خموشی زنده یاد كی عطا طاهری بویر احمدی یكی از چهره‌های ممتاز و ماندگار فرهنگی كهگیلویه و بویر احمد، آموزگار نیك گفتار و راست كردار ایل و ایران زمین، یادمانی با حضور اندیشه وران و اصحاب قلم و فرهنگ یك شنبه ۱۹ اسفندماه در خانه كتاب برگزار می‌شود.

در این آیین، اردشیر صالح پور؛ نویسنده و پژوهشگر، جواد صفی نژاد؛ پژوهشگر جغرافیا و علوم اجتماعی، عزت الله سام آرام؛ عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبائی و استاد مددكاری اجتماعی، علی مندنی پور؛ حقوقدان و جامعه‌شناس و نیكنام حسینی پور؛ مدیرعامل موسسه خانه كتاب درباره خدمات علمی و فرهنگی زنده یاد كی عطا طاهری بویراحمدی سخنرانی می‌كنند.  

همچنین در این مراسم از كتاب «یاد نامه عطا طاهری بویراحمدی» به كوشش امراله نصرالهی و مهدی فاموری رونمایی می‌شود.

كی عطا طاهری در سال ۱۳۰۷ در بویراحمد سفلی دنیا آمد. وی تاثیر بسزایی در روشنگری مردمان روزگار خود داشت از او به عنوان موسس اولین كتابخانه در كهگیلویه و بویراحمد نام می‌برند.

كتاب «كوچ كوچ» او در سال ۱۳۹۳به عنوان بهترین كتاب دهه هشتاد كهگیلویه و بویراحمد انتخاب شد و از نویسنده‌اش تجلیل به عمل آمد. این كتاب را انتشارات سخن منتشر كرده است و بخش‌هایی از آن به زبان‌های دیگر نیز ترجمه شده است. از دیگر آثار او می‌توان به «ممیرو» اشاره كرد.

یادمان كی عطا طاهری بویراحمدی یك شنبه (۱۹ اسفند ماه) ساعت ۱۶ در سرای كتاب به نشانی خیابان انقلاب اسلامی، بین فلسطین و برادران مظفرجنوبی، پلاك۱۰۸۰، طبقه منهای ۲ برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها