چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۲
روایت همسر شهید سبز علی خداداد در بازار کتاب

چاپ دوم کتاب «ساره»، روایت همسر سردار شهید علی خداداد از سوی انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی انتشارات شهید کاظمی، بهترین روایتگر زندگی مردان جنگ، همسران آن‌ها هستند، چراکه به خوبی از رفتارها، خلق‌وخو و زوایای پنهان و پیدای شخصیت مردان جنگی باخبر هستند و با تمام افت‌وخیزها، تلخی و شیرینی زندگی با یک مرد جنگی دست‌وپنجه نرم کرده و آن‌را چشیده‌اند؛ خانم نیکخو یکی از این زنان مهربان و صبور است که در این کتاب، روایت‌گر روزهای زندگی خودش و زندگی مشترکش با شهید علی خداداد است.
 
شهید سبزعلی خداداد، فروردین سال 1338 در روستای هکته پشت در شهرستان بابل به دنیا آمد. وی دوره ابتدایی را در دبستان روستای زادگاه خود گذراند و چندی بعد برای ادامه تحصیل به شهرستان بابل رفت و مقطع دبیرستان را در رشته فرهنگ و ادب تحصیل کرد. او در سال 1357 به علت شرکت مستمر در فعالیت‌های انقلابی از ادامه تحصیل بازماند و موفق به اخذ مدرک دیپلم نشد.
 
در همین سال فعالیت‌های وی به اوج خود رسید تا اینکه انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) به پیروزی رسید. بعد از انقلاب به همراه شهید بزاز و دیگر دوستان انقلابی برای حفظ دست‌آوردهای مقدس انقلاب علیه گروهک‌ها و احزاب ضد انقلاب مبارزه می‌کرد. با شروع توطئه ضد انقلاب در غرب کردستان، خداداد دوره‌های آموزش عمومی و تخصصی را در سال 1359 در بسیج بابل فرا گرفت. همان سال به همراه اولین گروه اعزامی از شهرستان بابل به کردستان اعزام شد و در منطقه سنندج، سقز، بانه و سردشت فعالیت‌های گسترده ای داشت. مدتی نیز به عنوان فرمانده تیپ در منطقه سردشت ایفای نقش کرد و در تاریخ 6 آذر 1359 به شهر بابل بازگشت.
 
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «فرو ریختن خانه را می‌دیدم، ولی چیزی نمی‌شنیدم. داخل اتاق‌های خانه بی‌هوا و بی‌هدف می‌چرخیدم. به وسایل خانه که تکه تکه با علی آقا جمع کرده بودیم، نگاه می‌کردم. آن لحظه حس کردم تنها روی زمین ایستاده‌ام و کس دیگری روی زمین نیست. هیچ‌کس نیست. به خدا گفتم: خدایا من که را صدا بزنم؟ به کجا چنگ بزنم؟»
 
چاپ دوم کتاب «ساره» به قلم مشترک حسن شیردل و حسین شیردل در 400 صفحه به بهای 28 هزار تومان از سوی انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.
 
علاقه‌مندان به تهیه کتاب می‌توانند از طریق سایت manvaketab.ir با 20 درصد تخفیف آن‌را تهیه و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه 3000141441 کتاب را با پست رایگان دریافت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها