یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸
فلسفه‌ ملال نقد و بررسی می‌شود

حسین شیخ‌رضایی و علی خدادادی شاهی‌وند کتاب «فلسفه‌ ملال» نوشته‌ «لارس اسونسن» ترجمه افشین خاکباز را نقد و بررسی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) پدیده‌ ملال که در دوران پیشامدرن، به اشراف و برخی طبقات خاص محدود می‌شد، از دوران رمانتیسم گسترش یافت و به‌تدریج به یکی از ویژگی‌های انسان مدرن بدل شد. ملال انسان را از درون می‌خورد و همچون غبار بی‌آن‌که دیده شود، می‌آید و می‌رود. ملال با معنای هستی سروکار دارد و به همین دلیل هم در ذیل موضوعات فلسفی قرار می‌گیرد.

به تازگی کتاب «فلسفه‌ ملال» نوشته‌ «لارس اسونسن» را با ترجمه‌ افشین خاکباز  انتشارات فرهنگ نشر نو منتشر کرده است. نویسنده در این اثر می‌کوشد با رویکردی بین رشته‌ای و بهره‌گیری از متون فلسفی، ادبی، روان‌شناسی، الهیات و جامعه‌شناسی ما را به درک بهتری از ابعاد مختلف این مفهوم، نقشی که در زندگی ما دارد و واکنش‌های مختلفی که می‌توان در برابر آن نشان داد، برساند.

نشست هفتگی شهر کتاب روز سه‌شنبه ۱۶ بهمن ساعت 16 و 30 دقیقه به نقد و بررسی کتاب «فلسفه‌ ملال» اختصاص دارد که با حضور حسین شیخ‌رضایی، علی خدادادی شاهی‌وند و افشین خاکباز در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها