جمعه ۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۰
رکورد فروش کتاب در فنلاند شکسته شد

کتاب خاطرات قهرمان فنلاندی مسابقات اتومبیل رانی فرمول یک توانست تمام رکوردهای فروش یک کتاب در این کشور را بشکند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، کتاب خاطرات قهرمان رانندگی فرمول یک کشور فنلاند توانست تمام رکوردهای تاریخ این کشور را بشکند و عنوان پرفروش‌ترین کتاب تاریخ این کشور را کسب کند.
 
کیمی رایکونن راننده فنلاندی مسابقات فرمول یک و رالی است. اولین پیروزی رایکونن در فرمول یک در سال ۲۰۰۳ گراندپری مالزی و آخرین آن در سال ۲۰۱۳ گراند پری استرالیا ثبت شده و در مجموع ۲۰ جایزه بزرگ را با پیروزی به پایان رسانده است.
 
کتاب خاطرات رایکونن در بازار کتاب فنلاند از زمان انتشارش در ماه آگوست سال گذشته تا کنون توانسته بیش از 170هزار نسخه فروش داشته باشد که این رقم تمام رکوردهای مربوط به فروش یک کتاب در کشور فنلاند را شکسته است.
 
نکته جالب در مورد رایکونن این است که همه مردم فنلاند می‌دانند که او شخصیتی منزوی دارد و این رکورد به طور حتم برای او دردسرهایی نیز به همراه خواهد داشت.
 
 کتاب خاطرات رایکونن توسط انتشارات ساتیلا منتشر شده است و به گفته توکو ساتیلا مالک این انتشارات در حال حاضر قراردادهای بسیاری برای ترجمه این کتاب با انتشارات کشورهای دیگر منعقد شده است. انتشارات سیمون اند شوستر حق چاپ این کتاب را در کشورهای مشترک المنافع خریده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها