شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۴
هجوم سگ زامبی به بازار کتاب

یازدهمین جلد از مجموعه رمان گرافیکی تام گیتس با عنوان «سگ زامبی می‌تازد (به زودی)» با نویسندگی و تصویرگری لیز پیشون و ترجمه آتوسا صالحی از سوی نشر افق منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) یازدهمین جلد از مجموعه رمان گرافیکی تام گیتس با عنوان «سگ زامبی می‌تازد (به زودی)» با نویسندگی و تصویرگری لیز پیشون و ترجمه آتوسا صالحی از سوی نشر افق منتشر شده است. در این مجموعه داستان از طریق متن و تصویر با هم روایت می‌شود و گرافیک در فونت و طراحی حروف هم درنظر گرفته شده است.
 
به گفته آتوسا صالحی، مترجم این مجموعه، «تام گیتس» هم از نظر طنز و هم روایت موقعیت‌های روزمره زندگی به زبان طنز خیلی مورد توجه قرار گرفته است و سبب شده برنده جوایز مختلفی مانند جایزه کتاب‌های خنده‌دار رولد دال و جایزه کتاب سال رد هوس شود. این جایزه از سوی نوجوانان انتخاب می‌شود. به دلیل اینکه در این مجموعه اتفاق‌های جالب زیادی می‌افتد خواندن آن برای بچه‌ها لذت‌بخش است و می‌تواند به آنها ایده‌هایی برای نوشتن بدهد و خلاقیت آنها با خواندن این داستان‌ها شکوفا می‌شود چون نویسنده، داستان را ساده و روان نوشته است و بچه‌ها را به صورت غیرمستقیم به نوشتن اتفاق‌های روزمره زندگی‌شان تشویق می‌کند و اعتماد به نفس آنها را تقویت می‌کند. از سویی دیگر در هرجلد علاوه بر اتفاق‌های مختلفی که روی می‌دهد اطلاعات خوبی هم به صورت غیرمستقیم به بچه‌ها می‌دهد.
 
در جلد یازدهم از مجموعه «تام گیتس» مدرسه به مدت دو هفته بسته است و تام وقت زیادی برای انجام دادن کارهایی مانند پیدا کردن راه‌های جدید برای اذیت کردن خواهر بزرگترش دلیا، تماشای تلویزیون، خوردن آبنبات کاراملی و مهمتر از همه، تمرین گروه برای آهنگ داگ زامبیز در گاراژ بهترین دوستش دِرک دارد. همه چیز بین این گروه و موسیقی راک خوب است. پیدا کردن یک طبل زن و پایین آوردن یک چیز عجیب و غریب و خنده دار.
 
«دنیای معرکه تام گیتس»، «بهانه‌های باحال تام گیتس»، «همه چیز عالی است (یک جورهایی)»، «تام گیتس لنگه ندارد(البته بعضی وقت ها)»، «ایده‌های بیست (حالا بگو نوزده)»، «جایزه‌های خیلی خفن»، «یک کوچولو خوشبختی»، «بعله! شاید هم نه» و «شاگرد اول کلاس (بگی نگی)» سایر عنوان‌های این مجموعه است که تا به حال از سوی انتشارات افق راهی کتابفروشی‌ها شده است.
 
 

لیز پیشون نویسنده مجموعه کتاب‌های «تام گیتس»، از نویسندگانی است که توانسته، برنده جایزه رولد دال شود. «رولد دال» داستان‌نویس و فیلم‌نامه‌نویس اهل ویلز بریتانیا و از مشهورترین نویسنده‌های انگلیسی بود که برای کودکان می‌نوشت. جایزه «رولد دال»، جایزه کتاب‌های خنده‌دار است که سال 2008 تاسیس شد. این جایزه دو هزار و 500 پوندی به خنده‌دارترین کتاب‌های پدید آمده از سوی نویسندگان و تصویرگران انگلستان برای کودکان در گروه‌های سنی زیر 6 سال و 7 تا 14 سال اهدا می‌شود.
 
کتاب «سگ زامبی می‌تازد (به زودی)» در قالب 240 صفحه با شمارگان هزار و 100 نسخه و قیمت 180 هزار ریال از سوی نشر افق منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها