سه‌شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶
مراسم یادبود محمدعلی مرادی برگزار می‌شود

مراسم یادبودی به مناسبت درگذشت محمدعلی مرادی روز جمعه 5 مردادماه در مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مراسم یادبودی به مناسبت درگذشت محمدعلی مرادی جمعه 5 مردادماه در مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد برگزار می‌شود.

محمدعلی مرادی دانش آموخته فلسفه در آلمان از فعالان سیاسی سال‌های قبل از انقلاب و پس از انقلاب تا اواخر دهه ۶۰ بوده است که پس از سال‌های آن دهه از فعالیت‌های سیاسی دست کشیده و به فعالیت‌های علمی در زمینه فلسفه پرداخت.

وی دانش‌آموخته فلسفه، جامعه‌شناسی و اسلام‌شناسی از دانشگاه برلین بود، پایان‌نامه‌ او در مقطع کارشناسی ارشد فلسفه «مفهوم مفهوم در سنجش خردناب» و در مقطع دکترا «آگاهی و خوداگاهی نزد فیشته اغارین (۱۷۷۴)» بود. او پژوهشگر و مدرس در حوزه فلسفه‌ ایده‌آلیسم آلمانی به ویژه از کانت تا هگل بود.

هرچند از وی تاکنون کتابی منتشر نشده است، اما هم از طریق فضای مجازی و هم از طریق مصاحبه و یادداشت در مجلات و نشریات مختلف در حوزه‌های مختلف از فلسفه‌ ایده‌آلیسم آلمانی گرفته تا نقد روشنفکری ایرانی و کلاس‌های خوانش متون کلاسیک حضور داشت.

وی اگر چه در سال‌های اخیر در دانشگاه تدریس رسمی نداشت، اما کارگاه‌های آزاد و مشاوره‌های علمی وی به پایان‌نامه‌های دانشجویی برای دانشجویان علوم انسانی و اجتماعی تأثیرگذار بوده‌ است.

این مراسم از ساعت 18 و 30 دقیقه با حضور اساتید، دانشجویان و دوستداران مرادی به نشانی تهران، شهرک غرب، فاز دو، هرمزان، پیروزان جنوبی، شماره ۷۴ برپا خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها