سه‌شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۰
محمدرضا شمس با «قصه‌های ترسناک» به دیدار کودکان می‌آید

محمدرضا شمس، نویسنده کودک و نوجوان، از تالیف مجموعه سه جلدی «قصه‌های ترسناک» برای کودکان خبر داد و گفت که آن را برای چاپ به انتشارات هوپا تحویل داده است.

محمدرضا شمس در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، درباره جدیدترین آثارش اظهار کرد: در حال حاضر مشغول نوشتن مجموعه سه جلدی با عنوان «قصه‌های ترسناک» برای کودکان هستم که تا به حال دو جلد از آن را نوشته‌ام و مشغول نوشتن جلد سوم هستم و آن را تا دو ماه دیگر برای چاپ به انتشارات هوپا تحویل می‌دهم.
 
این نویسنده با بیان اینکه «قصه‌های ترسناک» مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه ترسناک برای کودکان است، گفت: من در کارهای قبلی‌ام هم مانند «دختر خل و چل» و «دختر عمه گیلاس» به موضوع ترس پرداخته‌ام و معتقدم بچه‌ها باید با ترس‌هایشان روبه‌رو شوند و از آنها لذت ببرند. پرداختن به موضوعات ترسناک در داستان‌ها مانند رفتن به شهربازی و سوار ترن برقی شدن است که بچه‌ها با وجود اینکه می‌ترسند ولی از آن لذت می‌برند.
 
شمس درباره مجموعه «قصه‌های ترسناک» نیز توضیح داد: در این مجموعه به موضوعات ترسناکی مانند هیولا، مردآزما، خون‌آشام، مرگ و ... پرداخته‌ام. البته داستان‌ها در قالب طنز بیان شده است و سعی کرده‌ام ترس موجود در داستان را با طنز تا حدودی تعدیل کنم.
 
محمد رضا شمس، نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان، در سال 1336 در تهران متولد شد.  نخستین کتاب این نویسنده با عنوان «اگر این چوب مال من بود» در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ رسید.  از جمله کتاب‌های این نویسنده می‌توان اشاره کرد به «خواب و پسرك»، «مراد شمر»، «ديوانه و چاه»، «عروسي»، «شير، اسب و بشقاب چيني گلدار»، «بادكنك و اسب‌آبي»، «قصه بهار»، «قصه پلي كه بود و ديگر نيست»، «خورشید مال كیه؟»، «كلوچه خانم»، «دختره خل و چل»، «دزدى كه پروانه شد» و «صبحانه‌ى خیال».
 
 شمس تاکنون جوایزی همچون لوح تقدیر كتاب سال كانون پرورش فكرى كودكان و نوجوانان، كتاب سال سلام، قصه‌ سال مجله‌ سروش كودک، لوح زرین جشنواره مطبوعات كانون پرورش فكرى كودكان و نوجوانان،‌ جشنواره مطبوعات، كتاب سال شوراى كتاب كودک و دیپلم افتخار ازIBBY، انجمن فرهنگی را از آن خود کرده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها