سه‌شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
خبرنگاران از شهروند خبرنگار عقب نمانند

مشاور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین تقدیر از خبرنگاران گفت: خبرنگار در صورتی موفق است که خطوط قرمز مصنوعی، متکثر، متنوع و مبهم را به رسمیت نشناسد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، آیین تقدیر از خبرنگاران شامگاه دوشنبه (16 مردادماه) با حضور همایون امیرزاده، مشاور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیکنام حسین‌پور، مشاور منابع و توسعه معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد حمزه‌زاده، قائم‌مقام رئیس حوزه هنری، محمود آموزگار، رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران و نمایندگان رسانه‌های مختلف در باغ نگارستان برگزار شد.
 
همایون امیرزاده در این مراسم با بیان این‌‌که امروز اهمیت دنیای رسانه را نمی‌توان نادیده گرفت، اظهار کرد: امروز هر شهروندی که دسترسی به کمترین وسیله ارتباطی دارد، خبرنگار محسوب می‌شود. از این رو خبرنگاران باید به‌گونه‌ای به اطلاعات در حرفه‌شان مجهز شوند که از شهروند خبرنگاران عقب نمانند.
 
وی با بیان این‌‌که مدیران مسئول و دبیران سرویس خبرگزاری‌ها نباید اخبار را با سلایق خود بچینند، ادامه داد: به عنوان کسی که سال‌ها تجربه فعالیت در حوزه رسانه را دارم، معتقدم فرمان رسانه دست شخص خاصی نیست. خبرنگار آن کسی است که جریان خبری را ایجاد می‌کند.  
 
مشاور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: امروز مناسبات خبری متکثر و دچار تکان جدی شده‌اند. در چنین شرایطی نباید خود را سوژه قرار دهیم و نباید از وظیفه خود که همان نشان دادن مسیر درست و آگاهی‌بخشی است، غافل شویم.
 
امیرزاده توضیح داد: مرگ یک رسانه زمانی است که به بولتن خبری سازمان‌ها تبدیل شود و به ذلت تیتر‌فروشی تن دهد.
 
وی با بیان این‌که خبرنگار در صورتی موفق است که خطوط قرمز مصنوعی، متکثر، متنوع و مبهم را به رسمیت نشناسد، گفت: نگاه معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همواره نگاه تعاملی بوده است. این معاونت هیچ‌گاه نسبت به نقدهایی که در این مدت بر آن وارد شده است ـ حتی نقدهای غیرمنصفانه ـ بی تفاوت نبوده است. خواهش می‌کنیم که ما را از نعمت نقد بی‌بهره نگذارید چرا که در طی مسیر کمک‌حال ما خواهد بود.
 
در پایان این مراسم، از خبرنگاران و دبیران سرویس‌های فرهنگی فعال خبرگزاری‌های مختلف، تقدیر شد.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها