یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۳
برای کتابخوانی باید اشتها وجود داشته باشد

علی معلم دامغانی طی بازدید از نمایشگاه کتاب، گفت: انسان تا گرسنه نشود سراغ غذا نمی‌‌رود و در مورد کتاب هم همین طور است و باید اشتهای کتابخوانی در مردم وجود داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) علی معلم رئیس فرهنگستان هنر، یکشنبه (17 اردیبهشت) با حضور در سی‌‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: واگذاری امور نمایشگاهی به صنوف نشر به توسعه‌ صنعت نشر کمک شایانی می‌‌کند. به نظرم واگذاری بیش از 90 درصد کارهای نمایشگاهی به بخش خصوصی تجربه‌ جدیدی است که باید همه‌ی اهالی صنعت نشر کشور از این تجربه به نفع خود استفاده کنند.
 
معلم نظر خود را درباره‌ شعار نمایشگاه کتاب «یک کتاب بیشتر بخوانیم» این گونه بیان کرد: بنده سالیان سال در کنار کتاب و در فضای مطالعه زندگی کرده‌ام و بهره‌های بسیاری برد‌ه‌ام و باید بگویم به غیر از مطالعه کار دیگری ندارم.
 
معلم با بیان اینکه باید برای کتابخوان کردن مردم، تشنگی و عطش شدیدی به وجود آورد، افزود: انسان به آب، غذا و هوا نیاز حیاتی و اساسی دارد چون بدون آنها می‌‌میرد، در مورد کتاب هم باید عطش و تشنگی باشد تا مردم نیازمند کتاب، دوست دوران کودکی تا بزرگسالی شوند.
 
رئیس فرهنگستان هنر تصریح کرد: انسان تا گرسنه نشود سراغ غذا نمی‌‌رود در مورد کتاب هم همین طور است. برای غذا خوردن باید اشتها داشته باشیم و برای مطالعه باید سوال پیش بیاید. کشور ما با اینکه قشر جوان بسیاری دارد اما جوان امروز زیاد در پی سوال کردن نیست و نمایشگاه کتاب می‌‌تواند سوال کردن را به وجود آورد.
 
سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» از 13 تا 23 اردیبهشت در مجموعه‌ی نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‌شود. مجموعه‌ شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها