سه‌شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۰
نخستین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بانوان جهان اسلام برگزار می‌شود

نخستین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بانوان جهان اسلام با حضور نمایندگانی از ۲۲ کشور جهان همزمان با سی و چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نخستین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بانوان جهان اسلامی همزمان با سی‌وچهارمین دوره از رقابت‌های بین‌المللی قرآن کریم از سوم تا پنجم اردیبهشت‌ماه در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.
 
در این رقابت‌ها نمایندگانی از ۲۲ کشور جهان حضور دارند و طی سه روز در رشته حفظ قرآن کریم با حضور داورانی از جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورهای مسلمان با یکدیگر رقابت می‌کنند.
 
افتتاحیه نخستین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بانوان، یکشنبه سوم اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود و با افتتاح مسابقات، حافظانی از جمهوری اسلامی ایران، اوگاندا، تانزانیا، اندونزی، افغانستان، بنگلادش و صربستان به رقابت می‌پردازند. این مسابقات دوشنبه، چهارم اردیبهشت همزمان با شامگاه مبعث پیامبر اکرم(ص) با رقابت شرکت‌کنندگانی از کشورهای عمان، چاد، ترکیه، تونس، نیجر، لیبی، موریتانی و غنا به‌کار خود ادامه می‌دهد.
 
آخرین روز از نخستین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم خواهران سه‌شنبه پنجم اردیبهشت‌ماه با رقابت شرکت‌کنندگانی از مصر، نیجریه، لبنان، کامرون و عراق برگزار می‌شود.
 
آیین اختتامیه این مسابقات ششم اردیبهشت‌ماه همزمان با اختتامیه سی و چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم برگزار و از نفرات برتر تقدیر می‌شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها