چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۵
کتابی برای سیر در عالم سیر و سلوک

حسین روحانی‌نژاد در کتاب «درآمدی بر مقامات سلوک از منظر قرآن و اهل بیت(ع)»، مهمترین، احوال و مقامات و نتایج و آثار آن‌ها، از منظر قرآن و اهل بیت(ع) را مورد بحث و بررسی قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) سیر و سلوک عبارت است از طی مراحل و منازلی که سالک الی‌الله برای نیل به قرب حضرت حق می‌پیماید و با امور غیبی، روبه‌رو می‌شود. سلوک، حرکتی قلبی و درونی است که در آن، پرده‌هایی از غیب و ملکوت جهان کنار می‌رود و سالک به تماشای حقایقی ماورائی می‌نشیند.
 
تجربه عرفانی، سلسله‌ای متوالی از مقاماتی است که هر کدام را آغازی است و نهایتی و میان مقامات، احوالی است متفاوت. احوال، وارداتی غیبی و مواهبی الهی هستند که گاه بر دل سالک فرود آیند و او را دگرگون کنند و مقامات، که با مجاهدت و عمل به آدابی خاص، قابل وصول‌اند، در شمار مکاسب‌اند، نه مواهب.
 
در کتاب «درآمدی بر مقامات سلوک از منظر قرآن و اهل بیت(ع)» مهم‌ترین، احوال و مقامات و نتایج و آثار آن‌ها، از منظر قرآن و اهل بیت(ع)، مورد بحث قرار گرفته است. آداب طریقت، جنبه‌های قرآنی و احادیث مهم‌ترین سرفصل‌های کتاب هستند.
 
نخستین چاپ کتاب «درآمدی بر مقامات سلوک از منظر قرآن و اهل بیت(ع)» به قلم حسین روحانی‌نژاد، در 304 صفحه به بهای 22 هزار تومان از سوی سازمان انتشارات پژوهشگاه و فرهنگ و اندیشه اسلامی  منتشر شده است.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها