سه‌شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۳
​نقد و بررسی کتاب «نود سال نوآوری در هنر تجسمی ایران» در سرای اهل قلم

کتاب «نود سال نوآوری در هنر تجسمی ایران» با همکاری فصلنامه نقد کتاب هنر چهارشنبه(30 تیرماه) در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب نقد و بررسی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، توکا ملکی، سجاد باغبان، بهنام کامرانی، جواد مجابی و حسن حامدی درباره کتاب «نود سال نوآوری در هنر تجسمی ایران» سخنرانی می‌کنند.

این کتاب که ابتدای سال 1395 به همت نشر پیکره در دو جلد منتشر شده است، به معرفی هنرمندان و مهم‌ترین جریان‌های هنر تجسمی ایران از تأسیس دانشکده هنرهای زیبا در اوایل قرن حاضر تا دوسالانه‌های نقاشی و مجسمه‌سازی تهران در دهه‌ 1370 اختصاص دارد.

کتاب «نود سال نوآوری در هنر تجسمی ایران» که می‌توان آن را دانش‌نامه‌ای جامع در موضوع مورد بحث قلمداد کرد، در جلد نخست با رویکردی تاریخ‌نگارانه به مباحث و جریان‌هایی چون سرچشمه‌ نوگرایی در نقاشی ایران، دوسالانه‌های پنج‌گانه‌ تهران از سال 1337 تا سال 1345، هنرمندان ایرانی-ارمنی، تأسیس گالری‌های تهران، نقاشی انقلاب و جنگ در دهه‌ 1360 و دوسالانه‌های پس از انقلاب می‌پردازد.

جلد دوم نیز، در مدخل‌های مجزا، به شرح مختصری از زندگی و ویژگی‌های بارز آثار نقاشان مدرن ایرانی اختصاص دارد. همچنین در این مجلد، از هر نقاش یک اثر رنگی به چاپ رسیده است.

نقد و بررسی کتاب «نود سال نوآوری در هنر تجسمی ایران»  ساعت 17 تا 19 در سرای اهل قلم به نشانی خیابان انقلاب اسلامی، خیابان برادران مظفر جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک 2 برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها