شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۸
ایران در بیست و دومین دوره نمایشگاه کتاب پکن حضور می‌یابد

مدیرعامل مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران از حضور این مؤسسه به نمایندگی از نشر جمهوری اسلامی ایران در بیست و دومین دوره نمایشگاه کتاب چین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط ­عمومی مؤسسه نمایشگاه‌­های فرهنگی ایران، امیرمسعود شهرام­‌نیا گفت: بیست و دومین دوره نمایشگاه کتاب چین از 4 تا 8 شهریورماه در شهر پکن برگزار می­‌شود. مؤسسه نمایشگاه‌­های فرهنگی به نمایندگی از نشر جمهوری اسلامی ایران در این دوره از نمایشگاه حضور دارد.

شهرام­‌نیا در ادامه گفت: در غرفه ایران 329 عنوان کتاب در حوزه­‌های هنر، دین، ادبیات، آموزش زبان فارسی و ایرانشناسی به نمایش گذاشته می‌­شود و زمینه­‌های لازم برای حضور ناشرانی از کشورمان همچون جامعه المصطفی و الهدی ­فراهم شده است. از کتاب‌های عرضه شده در غرفه ایران 200 عنوان به زبان انگلیسی، 67 عنوان به زبان چینی، 23 عنوان به زبان عربی و 39 عنوان به زبان فارسی می‌باشد.

مدیرعامل مؤسسه نمایشگاه­‌های فرهنگی ایران در ادامه خاطرنشان ساخت: معرفی نمایشگاه بین‌­المللی کتاب تهران، دعوت از ناشران برای شرکت در بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین­‌المللی کتاب تهران و دیدار با رؤسای نمایشگاه کتاب دیگر کشورها از برنامه‌­های مؤسسه نمایشگاه‌­های فرهنگی ایران در این دوره از نمایشگاه است. ایران با چین تفاهم­‌نامه تبادل غرفه رایگان به مساحت 18 متر مربع را دارد.

شهرام نیا از رونمایی کتابی با عنوان «ایران» خبر داد و گفت: برای معرفی ظرفیت‌ها و جاذبه‌های فرهنگی اماکن باستانی ایران کتابی با عنوان «ایران» به زبان چینی با عکس‌هایی از مهدی تیرانی به همت موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و انتشارات «درگلستانه» چاپ و منتشر شده که در غرفه ایران از آن رونمایی خواهد شد.

یادآور می­‌شود بیست و نهمین دوره نمایشگاه کتاب چین از تاریخ 4 تا 8 شهریورماه در شهر پکن برگزار می­‌شود. کشور امارات متحده عربی میهمان افتخاری این دوره از نمایشگاه است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها