چهارشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۲
نخستین دوره‌ «کتاب سال عاشورا» برگزار می‌شود

نخستین دوره‌ «کتاب سال عاشورا» با هدف شناسایی و معرفی کتاب‌های برتر در موضوع امام‌حسین(ع) و ‌عاشورا به همت بنیاد دعبل خزاعی و انتشارات خیمه در مهرماه سال جاری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) «کتاب سال عاشورا» با هدف شناسایی آثار منتشرشده در موضوع عاشورا و مقولات مرتبط با آن (امام‌حسین(ع)، فرهنگ عاشورایی، آیین‌های سوگواری و...) و تجلیل از پدیدآورندگان آن‌ها در مهرماه 94 برگزار می‌شود.

در کتاب سال عاشورا، به برگزیدگان در 15 رشته جایزه تعلق خواهد گرفت که از آن جمله می‌توان به محورهای شعر، داستان، نثر ادبی، مقتل، پژوهش‌های تاریخی، پژوهش‌های فرهنگی، پژوهش‌های هنری و ادبی، موسیقی، خوشنویسی، عکاسی، تجسمی، شعر کودک و نوجوان، داستان کودک و نوجوان، ترجمه اشاره کرد.

همچنین ساختار این کتاب سال شامل؛ شورای سیاست‌گذاری، دبیرخانه دائمی، دبیر علمی، دبیر اجرایی، گروه‌های داوری، گروه ادبیات، گروه پژوهش و تاریخ، گروه هنر، ‌گروه کودک و نوجوان، گروه ترجمه است.

دبیرخانه‌ دائمی این جایزه در بنیاد دعبل خزاعی مستقر است و جمعی از نهادها، سازمان‌ها و مراکز فرهنگی در برگزاری آن مشارکت دارند و بازه‌ زمانی برگزاری این جایزه سه ساله خواهد بود و در دوره‌ نخست آثار منتشرشده در سال‌های‌ 1390 تا 1393 بررسی خواهند شد.

ناشران و پدیدآورندگان آثار مرتبط کافی است برای شرکت در این جایزه، یک نسخه از کتاب خود را حداکثر تا پایان خرداد 1394 به نشانی: تهران، خیابان طالقانی، خیابان سرپرست شمالی، پلاک 25،‌ طبقه‌ سوم شمالی و به کد پستی: 1416663368، دبیرخانه‌ کتاب سال عاشورا ارسال کنند یا با شماره تلفن 88976532 تماس بگیرند.

هر دوره از این کتاب سال به نام یکی از نامداران و مؤثران فرهنگ عاشورایی نامگذاری خواهد شد و دوره‌ نخست «جایزه‌ دعبل خزاعی» نام دارد.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها