دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۶
حجت‌الاسلام کوشا با کتاب «ارکان دین» به نمایشگاه کتاب می آید

حجت‌الاسلام محمد علی کوشا امسال با کتاب «ارکان دین» به نمایشگاه کتاب تهران می‌‌آید. قرار است انتشارات به نشر وابسته به آستان قدس رضوی این کتاب را منتشر کند.

حجت‌الاسلام محمد علی کوشا در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از عرضه کتاب «ارکان دین» در نمایشگاه کتاب تهران خبر داد و افزود: این کتاب یک دوره کلام به شیوه عقاید شیعه است، به عبارت دیگر در این اثر یک دوره اصول عقاید استدلالی وجود دارد که در آن به مباحثی مانند توحید، صفات الهی، عدل الهی، امامت، نبوت،  معاد و.... پرداخته می‌شود.

وی ادامه داد: کتاب حاضر نزدیک به 400 صفحه دارد و در آن سعی شده که با استفاده از نثری روان، گویا و ساده مطالب مورد نظر به مخاطب منتقل شود. علاوه بر این کتاب حاضر می‌تواند برای دانشجویان علوم دینی راهگشا باشد.

وی تاکید کرد: در این کتاب سعی کردم تا از آوردن مطالب زائد پرهیز کنم. همچنین برای تالیف کتاب تمامی منابع کلامی را مطالعه کردم و از این جهت می‌توان این کتاب را اثری مفید برای مخاطب دانست.

این محقق دینی و قرآنی با اشاره به کتاب دیگری با عنوان «زندگانی پیشوایان دینی» گفت: این کتاب نیز به زندگانی چهارده معصوم (ع) با استفاده از احادیث می‌پردازد. در این کتاب نیز کوشیده‌ام تا برای هر معصوم از 40 تا 70 حدیث استفاده کنم. احادیث استفاده شده در کتاب اعراب‌گذاری و ترجمه دقیقی از آن ارائه شده است. همچنین سعی کردم تا از منابع معتبر دینی احادیث استخراج شود. این کتاب نیز مانند اثر قبلی زبان ساده و روانی دارد و نزدیک به 460 صفحه خواهد داشت. 

به گفته حجت‌الاسلام کوشا کتاب «ارکان دین» قرار است توسط انتشارات به نشر وابسته به آستان قدس رضوی در نمایشگاه کتاب تهران ارائه شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها