دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۸:۳۶
برگزاری مسابقه کتابخوانی «بالای پشت بام»

مدیرعامل به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) از برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی با عنوان «بالای پشت بام» ویژه هزار دانش آموز به مناسبت دهه مبارک فجر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی به نشر(انتشارات آستان قدس رضوي)، جواد محمدزاده مقدم با بیان اینکه این مسابقه با همکاری بنیاد فرهنگی رضوی برگزار می شود، اظهار داشت: هدف از انجام این مسابقه انتقال ارزش های دینی و اهداف انقلاب اسلامی به نسل جدید و آینده سازان این کشور می باشد.

مدیر عامل به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) در ادامه اشاره به اینکه این مسابقه با توزیع کتاب «بالای پشت بام» در میان هزار دانش آموز پایه های چهارم، پنجم و ششم ابتدایی مدارس امام رضا(ع) وابسته به بنیاد فرهنگی همزمان با دهه فجر آغاز شده است، خاطرنشان کرد: دانش آموزان پس از مطالعه این کتاب در آزمونی که به همین منظور تا پایان بهمن ماه برگزار می شود، شرکت می کنند.

محمدزاده مقدم با بیان اینکه کارشناسان و همکاران «بنیاد فرهنگی رضوی» روند اجرای آزمون را برعهده خواهند داشت، گفت: امیدواریم برگزاری این مسابقه حرکت کوچکی در جهت گرامیداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی باشد.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود نفرات برتر این مسابقه در دهه ابتدایی اسفند ماه و همزمان با میلاد حضرت زینب(س) معرفی و از آنان تقدیر خواهد شد، تصریح کرد: «به نشر» و«بنیاد فرهنگی رضوی» به عنوان دو مجموعه فرهنگی در آینده همکاری های گسترده تری دربا هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان دانش آموزان را انجام خواهند داد.

کتاب «بالای پشت بام» نوشته عصمت گیویان و با تصویرگری صابر احمدی حاوی چند داستان کوتاه با درون مایه اخلاقی و دینی است. این کتاب قصه و خاطراتی از وقایع زمان پیروزی انقلاب را برای کودکان و نوجوانان منعکس می کند و از حال و هوای مردم برای سرنگونی رژیم شاهنشاهی می گوید.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها