شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۰
روایت دغدغه‌های زنان تنها در «خاطرات زنی که نصفه مرد»

«خاطرات زنی که نصفه مرد» مجموعه داستان جدید الهامه کاغذچی از سوی نشر آموت روانه بازار كتاب شد. نويسنده در اين كتاب به زندگی زنان، تنهایی‌ها و دغدغه‌های زیستی‌شان توجه دارد.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) مجموعه داستان «خاطرات زنی که نصفه مرد» شامل 14 داستان به هم پیوسته به نام های «بیدار»، «اسب»، «آن روز ظهر»، «اینجاماندم»، «حقیقت»، «خواب»،«رویا»، «شاید»، «عروسی»، «عطر بهار نارنج»، «معجز»، «مکان»، «هیچ کجا»، «واقعیت» است.

در داستان اول این مجموعه به نام«بیدار» نویسنده با تمرکز بر روایت مادر و دختری شیرین عقل، از مرگِ دختر در زمان زایمان او روایت می کند؛ زایمانی که نتیجه اش به دنیا آمدن  نوزاد دختری است که به نوعی نماد مرگ برای دیگر شخصیت‌های داستانی این مجموعه قرار می گیرد. از این رو می توان گفت در مجموعه «خاطرات زنی که نصفه مرد» خواننده با داستان های به هم پیوسته ای رو به رو است که نخ ارتباطی بین آنها شخصیت دختر است.

داستان« بیداری» با نظرگاه اول شخص این گونه آغاز می شود:
«راستش را بخواهید حالا مرده‌ام. شما که غریبه نیستید. چند ساعتی می‌شود. مرده ام و احساس خوبی دارم. رگ های خون، روی کفل هایم را نقاشی کرده و چشم هایم بی حرکت دارد دختر رنگ پریده ام را تماشا می‌کند.»

اين کتاب 143 صفحه‌اي با شمارگان هزار 100 نسخه انتشار يافته است و با قيمت هشت هزار و 500 تومان از سوی نشر آموت در بازار عرضه مي‌شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها