شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۲
برنده جایزه پولیتزر از وضعیت اسف‌بارطبقه متوسط آمریکا سخن می‌گوید

«هدریک اسمیت» نویسنده و خبرنگار مشهور آمریکایی در آخرین کتاب خود مسائل سیاسی و اقتصادی آمریکا را طی چهل سال اخیر مورد تجزیه‌وتحلیل قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از رینوگازت ژورنال، «هدریک اسمیت» نویسنده و خبرنگار و سردبیر سابق نیویورک‌تایمز و برنده جایزه ادبی پولیتزر، روز سه‌شنبه 16 سپتامبر (25 شهریور) درباره آخرین کتاب خود با عنوان «چه کسی رؤیای آمریکایی را دزدید؟» در دانشگاه نوادا در رینو صحبت خواهد کرد.

اسمیت در این جلسه نظر خود را در مورد یکی از پایدارترین چالش‌های اقتصادی آمریکا یعنی وضعیت اسف‌بار طبقه بیان خواهد کرد و سپس با حضور در کتاب‌فروشی ساندنس و امضای کتابش با طرفداران خود دیدار می‌کند.

«چه کسی رؤیای آمریکایی را دزدید؟» که در سال 2012 منتشر شد، به‌عنوان تجزیه‌وتحلیلی درخشان از روند سیاسی و اقتصادی و تغییرات صورت گرفته در آمریکا ظرف سی چهل سال گذشته، مورد تحسین منتقدان قرارگرفته است.

اسمیت در طول چند دهه فعالیت در عرصه خبر، نویسندگی و تولید در رسانه‌های تراز اول آمریکا بر روی مسائل مختلفی همچون جنبش حقوق مدنی، جنگ ویتنام، مسائل خاورمیانه، جنگ سرد و دولت‌های 6 رئیس‌جمهور آمریکا کارکرده است.

کتاب «روس‌ها» که او بر اساس سال‌های کار خود (1971 تا 1974) در واحد تایمز مسکو نوشته بود و نیز کتاب «بازی قدرت: واشنگتن چگونه عمل می‌کند» جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های آمریکا قرار گرفتند.

اسمیت همچنین 26 برنامه تلویزیونی با موضوعات مختلف از تروریسم گرفته تا اصلاحات آموزشی تهیه‌کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها