چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۷:۲۳
پول نیست، مقالات برگزیده کتاب نمی‌شود!

مقالات برگزیده نخستین همایش‌ ملی ورزش‌های آبی و ساحل به کتاب تبدیل نمی‌شود چون هیچ سازمان، نهاد و وزارتخانه‌ای حاضر نشده است از این همایش حمایت کند!

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در حالی که قرار است جمعی از محققان، پژوهشگران، استادان دانشگاه، مترجمان و مولفان حوزه تربیت بدنی و ورزش همراه با دست‌اندرکاران ورزش‌های آبی و ساحلی در نخستین همایش‌ ملی ورزش‌های آبی و ساحل شرکت کنند، به علت وجود نداشتن حامی مالی، مقالات برگزیده این همایش فقط در قالب لوح فشرده مننتشر خواهد شد و هرگز به کتاب تبدیلی نخواهد شد.

دکتر شهرام یزدانی، دبیر علمی این همایش نیز در این باره می گوید:«حدود 70 مقاله برای ارایه در این همایش به دبیرخانه رسیده است، همایشی که هدف از برگزاری آن شناساندن ورزش‌های آبی و ساحلی به جامعه علمی کشور و در نتیجه، ایجاد گرایشی در مقطع کارشناسی با عنوان رشته ورزش‌های آبی و ساحلی است.»

به یقین ایجاد چنین گرایش در دانشگاه، نیازمند داشتن منابع مکتوب درسی است و مقالات برگزیده این همایش می‌توانند بهترین گزینه برای ایجاد چنین منابعی باشند.

این همایش 15 تا 17 بهمن ماه از سوی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار برگزار خواهد شد و افتتاحیه آن ساعت 15 سه‌شنبه(15 بهمن) انجام خواهد شد.

دبیر علمی این همایش در پاسخ به این سوال که «چه اقدامی برای یاری‌ گرفتن از وزارت علوم، تحقیات و فناوری، وزارت ورزش و جوانان یا فدراسیون‌های مرتبط برای برگزاری این همایش و در نتیجه، تهیه کتاب مقالات برگزیده انجام دادید؟» گفت: متاسفانه هیچ کسی و هیچ جایی به ما کمک نکرد. فقط اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم مبلغ سه میلیون تومان برای برپایی این همایش به ما داد که این رقم برای برگزاری چنین همایشی رقم زیادی نیست. من از حدود یک سال پیش تلاش‌هایم را در این راه آغاز کردم و نامه‌هایی رابرای جلب حمایت وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون های مرتبط روی میز روسای آنان گذاشتم، اما هیچ کسی به ما کمک نکرد.»

از جمله محورهای این همایش می‌توان به واکاوی سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با ورزش‌های آبی و ساحلی به عنوان برنامه راهبردی، جایگاه ورزش‌های آبی و ساحلی در چشم انداز 1404 برای ارتقای ورزش‌های آبی و ساحلی، زیرساخت‌های صنایع وابسته به تولید ملی، اشتغال، اقتصاد، گردشگری، تاثیر متقابل مناطق آزاد و ورزش‌های آبی و ساحلی و آسیب‌شناسی و فیزیولوژی ورزشی اشاره کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها