چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۲
پيش فروش «وزيري امیرحسنك» به هزار و پانصد نسخه رسيد

کتاب پژوهشي-داستانی محمود دولت‌آبادي در نيمه نخست اسفند منتشر مي‌شود؛ اين در حالي است كه به گفته ناشر این اثر، در دومين روز پيش‌فروش «وزيري امیرحسنك» هزار و 500 نسخه از آن به فروش رسيده است.

امير مسكني، مدير فروش انتشارات فيروزي به خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، گفت: تازه‌ترين اثر محمود دولت‌آبادي در قالب كتابي داستاني پژوهشي به نام «وزيري امیرحسنك» همراه با لوح فشرده 52 دقيقه‌اي داستان‌خواني دولت‌آبادي از داستان «بردار كردن حسنك وزير» و قاب‌شاسي از عكس اين نويسنده در يك مجموعه از سوي اين ناشر در روزهاي آينده رونمايي و منتشر خواهد شد. وي ادامه داد: «وزيري امیرحسنك» در دو بخش «بردار كردن حسنك وزير» و «دوران وزارت حسنك وزير» نوشته شده است. دولت‌آبادي در بخش نخست اين اثر دو نسخه متفاوت از تاريخ بيهقي را با سليقه خود ويرايش و بازنويسي كرد. نويسنده در بخش دوم اين كتاب، دوران وزارت حسنك وزير را مورد بررسي قرار داده و در ادامه وزارت كلاسيك در ايران را از دوران گذشته تا به حال با نثري شبيه به نثر «تاريخ بيهقي» نوشته است. 

مسكني با بيان اين‌كه این کتاب در هفته نخست اسفند و در صورت امكان در شهر تهران رونمايي می‌شود، اظهار كرد: اين مجموعه در حال‌حاضر در مرحله پيش فروش قرار داشته و تنها از طريق سايت اين انتشارات قابل خريد است.
 
وي ادامه داد: چاپ نخست اين مجموعه با تيراژ سه هزار جلد منتشر مي‌شود، اما با توجه به پيش خريد اين اثر گمان مي‌كنيم تا روز رونمايي، چاپ دوم این کتاب نیز منتشر شود. 

مجموعه «وزيري امیرحسنك» نوشته محمود دولت‌آبادي در 190 صفحه، با شمارگان سه هزار نسخه و به قيمت 29 هزار تومان از سوي انتشارات فيروزي منتشر خواهد شد. 

«کلیدر»، «روزگار سپری شده مردم سالخورده»،‌ «اتوبوس»، «سلوک»، «آن مادیان سرخ یال»، «طریق بسمل شدن»، «زوالِ کلنل»، «دیدار بلوچ»، «ما نیز مردمی هستیم»،‌ «هجرت سلیمان»،‌ »مرد»، «آهوی بخت من گزل»،‌ «روز و شب یوسف»، «ته شب»، «رد، گفت و گزار سپنج» و «نون نوشتن» از آثار دولت‌آبادي هستند.

این داستان‌نویس تاکنون نامزد جایزه ادبی آسیایی «من» در بریتانیا و نامزد دریافت جایزه ادبیات بین‌المللی خانه فرهنگ جهان در برلین شده است.
 
ترجمه رمان «کلنل» این نویسنده چندی پیش اثر برگزیده نهایی سال 2013 جایزه‌ «میخالسکی» سوییس شد. 

پيشتر مجموعه «كارنامه سپنج» نوشته محمود دولت‌آبادي در هزار و 72 صفحه، با شمارگان سه هزار نسخه، به قيمت 55 هزار تومان از سوي انتشارات نگاه به بازار کتاب راه یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها