شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۷
استیفن کینگ با «منطقه مرده» به ایران آمد

رمان «منطقه مرده» اثر استیفن کینگ با ترجمه سما قرایی منتشر شد. در این رمان داستان زندگی مردی روایت می‌شود که قادر به کشف رازهای انسان‌هاست.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «منطقه مرده» رمانی در ژانر وحشت است که در سال 1979 با عنوان «The Dead Zone» به قلم استیفن کینگ منتشر شد. جان اسمیت، یکی از شخصیت‌های این داستان در تصادفی مجروح می‌شود و حدود پنج سال در کما به سر می‌برد. وقتی هوشیاری‌اش را به دست می‌آورد قادر به درک و مشاهده رازهایی ترسناک است و این توانایی لحظات وهم‌آور داستان را رقم می‌زند.

برخی معتقدند که کینگ این رمان را بر اساس یک ماجرای واقعی نوشته که در آن فردی به نام پیتر هورکوس از نردبان سقوط می‌کند و بعد از این حادثه مدعی می‌شود که با دست کشیدن بر اجسامی که به افراد مختلف تعلق دارد، قادر به کشف رازهای آن‌هاست. او در جنگ جهانی دوم با همین توانایی توانست به ارتش هلند کمک کند و به همین دلیل معروف شد.

در بخشی از این کتاب آمده است: «زمانی که جان اسمیت از کالج فارغ‌التحصیل شد، دیگر خیلی وقت بود که خاطره روی یخ افتادن ژانویه سال 1953 را فراموش کرده بود. حتی چند سال پیش از آن، یعنی وقتی که دبیرستان را تمام کرده بود، به سختی یادش می‌آمد که در آن اتفاق چه بلایی سرش آمده بود. پدر و مادرش هم که اصلا از جریان خبر نداشتند...»

استیفن کینگ متولد سال ۱۹۴۷ است. وی صدها داستان و کتاب منتشر کرده و به عنوان یکی از پرکارترین و شناخته‌شده‌ترین نویسندگان داستان‌های ترسناک شناخته شده است. او هرچند در سال ۲۰۰۲ به علت ضعف و بیماری از نویسندگی اعلام بازنشستگی کرد، اما نتوانست بر گفته خود پایدار بماند و از آن زمان چندین کتاب دیگر منتشر کرده است. 

این نویسنده آمریکایی، با چاپ داستان‌های جنایی خویش به شهرت رسید. او یک قانون کلی برای نویسنده شدن دارد: «روزی 4 تا 6 ساعت بخوانید و بنویسید. اگر فرصت چنین کاری را ندارید انتظار هم نداشته باشید نویسنده‌ خوبی شوید.»

رمان «منطقه مرده» اثر استیفن کینگ با ترجمه سما قرایی در 572 صفحه و به بهای 25 هزار تومان از سوی نشر قطره منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها