دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۶
بررسی «تا آوردگاه الهاله» از سوی دو منتقد

کتاب «تا آوردگاه الهاله» عصر امروز، هشتم مهرماه 92 با حضور نصرت‌الله محمودزاده و جهانگیر خسروشاهی نقد و بررسی خواهد شد.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، پانزدهمین جلسه نقد و بررسی کتاب پاسداران اهل قلم به بررسی کتاب «تا آورد‌گاه الهاله» اختصاص دارد.

در این برنامه که با حضور گلعلی بابایی به عنوان نویسنده برگزار می‌شود، نصرت‌الله محمودزاده و جهانگیر خسروشاهی کتاب «تا آورد‌گاه الهاله» را نقد و بررسی خواهند کرد.

این کتاب به زندگی‌نامه «شهید عباس کریمی» می‌پردازد. وی در  سال 1336 در شهرستان قهرود کاشان به دنیا آمد و در دوران اوج‌گیری انقلاب، به صف انقلابیون پیوست. پس از پیروزی انقلاب در بهار سال 1358 به عضویت سپاه پاسداران درآمد. سال 1359 داوطلبانه به کردستان رفت و پس از پیوستن به حاج احمد متوسلیان، به فرماندهی اطلاعات، عملیات تیپ 27محمد رسول‌الله(ص) منصوب شد و در عملیات فتح‌المبین شرکت کرد.

عباس کریمی با سمت‌های مسوول اطلاعات لشکر 27 محمد رسول‌الله(ص) و فرماندهی یکی از تیپ‌های آن، در عملیات‌های زین‌العابدین(ع)،  والفجر مقدماتی، والفجر یک، والفجر سه، والفجر چهار و خیبر نقش بسزایی ایفا کرد.

پس از شهادت محمد ابراهیم همت در عملیات خیبر، عباس کریمی فرماندهی لشکر 27 محمد رسول الله(ص) را به عهده گرفت و روز 23 اسفند سال 1363 در حالی که آخرین دستور ابلاغی قرارگاه را در عملیات بدر اجرا می‌کرد، بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر، به شهادت رسید.

جلسه نقد و بررسی کتاب «تا آوردگاه الهاله» به کوشش معاونت فرهنگی و تبلیغات سپاه- کانون پاسداران اهل قلم، عصر امروز، دوشنبه از ساعت 16 تا 18 در سالن اسوه به نشانی خیابان انقلاب، نبش خیابان بهار جنوبی، جنب بانک تجارت، پلاک 399 برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها