دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۵
قیصر امین‌پور دوباره با حرف آخر عشق می‌آید

«حرف آخر عشق» عنوان كتابی در قالب تلفیق شعر و عكس از زنده یاد قیصر امین‌پور است كه تعدادی از تصاویر این كتاب تاكنون منتشر نشده است.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از پایگاه خبری سوره مهر، «حرف آخر عشق» عنوان كتابی در قالب تلفیق شعر و عكس از زنده یاد قیصر امین‌پور است كه تعدادی از تصاویر این كتاب تاكنون منتشر نشده است.

در این كتاب بیش از 30 شعر از این شاعر همراه با عكس‌هایی از وی كه روی آن‌ها كار گرافیكی شده به صورت تلفیقی آمده است. انتخاب شعرهای این كتاب با حسن شیخ حائری بوده است.

انتخاب شعرها بیشتر بر اساس حال و هوای سروده‌ها بوده و در این كتاب با تصویرهای نابی از قیصر امین‌پور روبه‌رو می‌شویم كه در تركیب با شعرها كاری نو ایجاد كرده است.

عكس‌های «حرف آخر عشق» بیشتر از آرشیو واحد تجسمی حوزه هنری انتخاب شده و در بین آنها عكس‌هایی كه تاكنون دیده نشده یا كمتر دیده شده است، وجود دارد. هم چنین از همكاری خانه شاعران جوان نیز برای تدوین این كتاب، به ویژه در بخش عكس‌ها استفاده شده است.

تلفیق شعر و عكس مهمترین ویژگی این كتاب است. این كتاب كه از نظر گرافیك دارای اهمیت است، توسط فرزاد ادیبی طراحی و اجرا شده است.

«حرف آخر عشق» با این شعر شروع می‌شود:
قطار می‌رود
تو می‌روی
تمام ایستگاه می‌رود
و من چقدر ساده‌ام
كه سال‌های سال
در انتظار تو
كنار این قطار رفته ایستاده‌ام
و همچنان
به نرده‌های ایستگاه رفته
تكیه داده‌ام!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها