جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۲
تشییع نویسنده‌ پیشکسوت انقلاب از مقابل حوزه‌ هنری

پیکر امیرحسین فردی، نویسنده‌ پیشکسوت ادبیات انقلاب و مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه‌ هنری ساعت 10 صبح هفتم اردیبهشت از مقابل حوزه‌ هنری در خیابان سمیه تهران تشییع و در بهشت زهرا (س) به خاک سپرده می‌شود.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، مراسم تشییع امیرحسین فردی فردا (هفتم اردیبهشت‌ماه) برگزار می‌شود.

روابط عمومی حوزه هنری اعلام کرد پیکر این نویسنده‌ پیشکسوت ادبیات انقلاب و مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه‌ هنری ساعت 10 صبح از مقابل حوزه‌ هنری در خیابان سمیه تهران تشییع و در بهشت زهرا (س) به خاک سپرده می‌شود.

امیر حسین فردی عصر پنجم اردیبهشت 92 درگذشت. وی متولد پنجم مهرماه ١٣٢٨ در روستاي «قره تپه» واقع در دامنه جنوبي كوه سبلان بود.

در حوزه مسووليت‌هاي اجرايي وي مي‌توان به عضويت در حوزه انديشه و هنر اسلامي و حوزه هنري، سردبيري و مدير مسوولي «كيهان بچه‌ها»، مؤسس و مدير مسوول كيهان علمي، عضويت در شوراي داستان كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، عضويت در شوراي داستان بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس، مسووليت جشنواره انتخاب كتاب سال شهيد حبيب غني‌پور، مسووليت شوراي ادبيات داستاني نيروي مقاومت بسيج، مديريت كارگاه قصه و رمان، دبیر جشنواره داستان انقلاب و مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنري اشاره كرد.

از ميان آثار قابل توجه فردي هم مي‌توان به «آشيانه در مه»،«سياه چمن»،«يك دنيا پروانه»، «كوچك جنگلي» و «اسماعیل» اشاره کرد. جدیدترین اثر او به نام «گرگ‌سالی» برای انتشار آماده می‌شد. امیرحسین فردی پیش از این گفته بود که رمان «گرگ‌سالی» در واقع جلد دوم رمان «اسماعیل» است و جغرافیای این رمان برعکس «اسماعیل» که در تهران و پایتخت می‌گذشت، در دامنه‌های سبلان می‌گذرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها