سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۹
تجلیل از فعالان عرصه کتابخوانی در لنجان و فلاورجان

همایش تجلیل از فعالان نهضت مطالعه مفید شهرستان لنجان استان اصفهان به مناسبت بیستمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در سالن اجتماعات کتابخانه بهمن زرین‌شهر برگزار شد.-

مدیر روابط عمومی اداره کتابخانه‌های استان اصفهان به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: در این مراسم که با حضور غلامرضا یاوری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، کاظم اقبال، فرماندار شهرستان و دیگر مسوولان استانی و شهرستانی برگزار شد، از 300 نفر از فعالان نهضت مطالعه مفید شهرستان با اهدای لوح تجلیل و با اهدای هدایا از آنان قدردانی شد. 

محسن منتظرالقائم افزود: تعداد اعضای کتابخانه‌های فلاورجان در سه سال اخیر رشد دو برابری داشته، به گونه‌ای که تا سال 88 در کتابخانه‌های شهرستان، شش هزار و 300 نفر عضویت داشتند و اکنون تعداد افراد به 13 هزار نفر رسیده است.

وی به افزایش تعداد کتاب‌های کتابخانه‌های شهرستان از 80 هزار به 300 هزار جلد اشاره کرد و گفت: بیش از 300 میلیون تومان طی سه سال گذشته به خرید کتاب برای کتابخانه‌های شهرستان لنجان اختصاص یافته است.

منتظرالقائم با اشاره به برنامه‌های آتی این شهرستان، یادآور شد: افتتاح چهار باب کتابخانه و کلنگ‌زنی کتابخانه‌ عمومی چمگردان از برنامه‌های آتی لنجان است.

مدیر روابط عمومی اداره کتابخانه‌های استان اصفهان همچنین از تجلیل 100 نفر از فعالان نهضت مطالعه مفید شهرستان فلاورجان خبر داد و گفت: این مراسم با حضور فرماندار فلاورجان و مسوولان شهرستان با هدف تجلیل از خدمات فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی این شهرستان انجام شد.

منتظرالقائم ادامه داد: با حمایت‌ها و تلاش‌های کتابداران و اعضای انجمن‌های سطح شهرستان، تعداد کتابخانه‌های شهرستان از هشت باب به 19 باب افزایش یافت.

وی با اشاره به رشد پنج برابری عضویت در کتابخانه‌های شهرستان فلاورجان افزود: اکنون تمام کتابخانه‌های شهرستان به سامانه یکپارچه مدیریت ملی کتابخانه‌های عمومی کشور متصل شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط