جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۱
چاپ سوم «گیلاس آبی 1 و 2» از راه رسيد

چاپ سوم مجموعه شعر «گیلاس آبی 1 و 2» سروده میلاد تهرانی از سوی نشر شانی منتشر و راهی بازار کتاب شد. این مجموعه گزیده‌ای از طرح‌ها و کوتاه سروده‌های تهرانی با مضامین عاطفی را شامل می‌شود.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مجموعه شعر «گیلاس آبی 1 و 2» در برگیرنده کوتاه سروده‌ها و طرح‌هایی‌ است که پیش‌تر در دو دفتر مستقل با عنوان «گیلاس آبی 1» و «گیلاس آبی 2» به ترتیب در سال 1386 و 1389 به چاپ رسیده‌اند.

چاپ نخست مجموعه «گیلاس آبی 1 و 2» در سال 1389 و از سوی نشر شانی انجام شد و پس از آن طی سال‌های 1390 و 1391 به ترتیب در بیست و چهارمین و بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران چاپ دوم و سوم آن ارایه شده است.

در هر صفحه این کتاب یک شعر از مجموعه «گیلاس آبی 1» و یک شعر از دفتر «گیلاس آبی 2» ارایه شده است. این شعرها بیشتر از درون‌مایه عاطفی برخوردارند و زبان بسیار ساده‌ای دارند.

تهرانی درباره شعرهای این مجموعه به «ایبنا» گفت: مضمون و موضوع اغلب سروده‌هایم مسایل عاطفی همراه با درون‌مایه امید است؛ به عبارت دیگر رویکردم بیشتر در این شعرها رویکردی مثبت بوده است.

وی درباره علت این امر توضیح داد: این مساله به دلیل همکاری من با مجله «موفقیت» و رویکرد کلی این مجله بوده است. چند سالی است که با این مجله همکاری دارم و شعرهایم در مجله منتشر شده‌اند. در حقیقت «گیلاس آبی 1» و «گیلاس آبی 2» گزیده‌ای از شعرهای منتشر شده من در نشریه «موفقیت» را شامل می‌شوند.

تهرانی در پایان افزود: در نظر دارم مجموعه‌ای از شعرهای جدیدتر این مجله را نیز با عنوان «گیلاس آبی 3» برای نمایشگاه سال آینده آماده و منتشر کنم. همچنین یک مجموعه ترانه نیز دارم که هنوز تصمیم مشخصی برای چاپ آن نگرفته‌ام.

یک نمونه شعر از این مجموعه:
«شاید به ذهنت نرسیده باشد
دسته گلی از گل‌فروش چهارراه بخری
و میان ماشین‌های دیگر تقسیم کنی!
اما بدان با هر شاخه،
دنیایی از محبت و شادی
به تو باز خواهد گشت!»

میلاد تهرانی متولد 1364 است. مجموعه شعر «گیلاس آبی 1 و 2» در 100 صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت سه هزار تومان از سوی نشر شانی منتشر و راهی بازار کتاب شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط