چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۰ - ۱۳:۵۱
«نيكولاس فلامل جاودان» در كتاب‌فروشی‌هاست

«نيكولاس فلامل» نزديك به هفتصد سال پيش در پاريس به دنيا آمد و هنوز هم از او به عنوان بزرگ‌ترين كيمياگر تاريخ ياد مي‌شود. آن‌طور كه در تاريخ ثبت شده، نيكولاس در سال 1418 از دنيا رفت. اما قبر او خالي است! زندگي «نيكولاس فلامل جاودان» موضوعي است كه «مايكل اسكات» در مجموعه‌اي به همين نام به آن پرداخته است.

ايبنا نوجوان: مجموعه‌ي 6 جلدي «نيكولاس فلامل جاودان»، اثر «مايكل اسكات»، نويسنده‌ي ايرلندي است كه نگارش آن‌ها را از سال 2007 آغاز كرده است.
او كه به افسانه‌ها و اسطوره‌ها علاقه‌ي خاصي دارد، در اين مجموعه به زندگي مشهورترين كيمياگر تاريخ پرداخته است؛ كيمياگري به نام «نيكولاس فلامل» كه راز زندگي جاودان را در كتابي كه از آن محافظت مي‌كند كشف كرده است.

بر اساس افسانه‌ها، اين جادوگر در 28 سپتامبر 1330 در پاريس به دنيا آمده و طبق تاريخ در سال 1418 نيز از دنيا رفته است؛ اما پس از مرگش قبر او و زنش را خالي يافتند... به همين دليل هم بسياري معتقدند نيكولاس فلامل زنده است؛ چرا كه او راز زندگي جاودان را در كتاب «آبراهام دانشمند» كشف كرد.
كتابي با قدرت جادويي كه اگر به دست نيروهاي نااهل بيفتد مي‌تواند جهان را به نابودي بكشاند.
«دكتر جان دي» يكي از همين نيروهاست كه نقشه‌ي نابودي جهان را هنگام دزديدن آن در سر دارد!
اگر پيش‌گويي كتاب درست باشد، تنها «سوفي و جاش نيومن» قادر به نجات جهان هستند.

در جلد نخست اين مجموعه كه «كيمياگر» نام دارد، سوفي و جاش نيومن (دوقلوهاي 15 ساله) براي گذراندن تعطيلات به سان‌فرانسيسكو سفر مي‌كنند و موفق مي‌شوند در دو مغازه‌ي روبه‌روي هم كار پيدا كنند. سوفي در يك كافي‌شاپ و جاش در يك كتاب‌فروشي متعلق به نيكولاس فلامل و همسرش.
نيكولاس كيمياگري است از قرن چهاردهم كه با استفاده از دستورالعمل موجود در كتاب «كودكس» قادر است اكسير جاودانگي بسازد!

در فصل نخست كتاب، «دكتر جان دي» به همراه چند مرد ديگر كه پوستي خاكستري و چشم‌هايي سنگي داشتند وارد كتاب‌فروشي مي‌شوند و علاوه بر گروگان گرفتن «پِري» (همسر نيكولاس)، كتاب كودكس را مي‌دزدند. البته جاش در آخرين لحظه موفق مي‌شود دو صفحه‌ي آخر كتاب را پاره كند. 

هدف جان دي از دزديدن كتاب كودكس، برگرداندن باستانيان خبيث به اين دنيا و نابود كردن نسل انسان‌هاست. هدف نيكولاس هم پس گرفتن كتاب و نجات نوع بشر است. 

نكته‌ي جابل اين است كه سوفي و جاش در طول داستان كم كم متوجه مي‌شوند كه در پيش‌گويي‌هاي كتاب كودكس به آن‌ها اشاره شده است: «آن دو كه يكي هستند و مي‌توانند دنيا را نجات دهند و يا نابود كنند...»

جلد دوم مجموعه‌ي «نيكولاس فلامل جاودان»، «جادوگر» نام دارد. در اين جلد، كتاب كودكس در دستان دكتر جان دي و باستانيان خبيث است. دكتر دي تنها دو صفحه تا بازگرداندن باستانيان خبيث به دنيا فاصله دارد؛ اما براي رسيدن به خواسته‌اش با يك مشكل كوچك روبه‌روست: دوقلوهايي كه كيلومترها با او فاصله دارند.

از سوي ديگر نيكولاس و پري هم فرصت زيادي ندارند. چرا كه هر يك روز بدون كتاب، آن‌ها را به اندازه‌ي يك سال پير مي‌كند!
نيكولاس دنبال راهي است تا به سوفي آموزش دهد و نيروهاي جاش را نيز بيدار كند اما او هم در اين راه با مشكل بزرگي روبه‌رو است: نيكول ماكياولي، نويسنده‌ي مشهور هم در شهر پاريس زندگي مي‌كند و در خدمت باستانيان خبيث است. ماكياولي مانند سايه آن‌ها را تعقيب مي‌كند و دكتر دي هم در راه فرانسه است و خود را به دوقلوها مي‌رساند!

براي اين‌كه بدانيد بالاخره سوفي و جاش مي‌توانند دنيا را نجات دهند يا نه، بايد مجموعه‌ي «نيكولاس فلامل جاودان» را بخوانيد و البته منتظر ترجمه و انتشار بقيه‌ي عناوين آن باشيد.

«كيمياگر» و «جادوگر»‌ به قلم «پونه اشجع» ترجمه و انتشارات بهنام آن‌ها را به ترتيب با قيمت 8500 و 11000 تومان منتشر كرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها