مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس خبر داد؛

آغاز ویژه‌برنامه کتابخوانی مجازی «کتابستانه» در فارس 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از اجرای طرح «کتابستانه» ویژه‌برنامه آموزشی و کتابخوانی مجازی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس خبر داد.
آغاز ویژه‌برنامه کتابخوانی مجازی «کتابستانه» در فارس 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، روح‌الله منوچهری با اعلام اینکه طرح «کتابستانه» در ادامه برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی در استان برنامه‌ریزی شده، بیان کرد: این طرح با استفاده از توانمندی‌های کتابداران استان فارس و برای نیمه دوم تابستان برنامه‌ریزی شده و از 25 مردادماه برگزار خواهد شد.
 
وی با اشاره به اینکه این ویژه‌برنامه مرحله دوم برنامه‌های تابستانی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی است، افزود: پیش از این نیز کارگاه آموزش داستان‌نویسی با تدریس احمد اکبرپور در 10 جلسه به شیوه آنلاین برگزار شد و مورد استقبال بسیار مخاطبان قرار گرفت.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس گفت: ویژه‌برنامه آموزشی و کتابخوانی مجازی کتابستانه، با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت شنبه تا چهارشنبه ساعت 21 از صفحه رسمی اینستاگرام اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس به نشانی farslibrary@ پخش می‌شود.

منوچهری ادامه داد: «قصه‌گویی»، «معرفی کتاب»‌، «آموزش‌های مهارتی» و «خوانش ادبیات کلاسیک» همچنین ویژه‌برنامه مخصوص ماه محرم ازجمله برنامه‌های این طرح خواهد بود. این طرح از روز شنبه 25 مردادماه آغاز می‌شود.


وی اظهار کرد: در این برنامه به نیاز تمامی مخاطبان توجه شده و کتابداران ویدئوهای ترویجی و آموزشی با موضوعات مختلف و مناسب سنین کودک، نوجوان و بزرگسال تهیه کرده‌اند.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با بیان اینکه از ابتدای شیوع بحران کرونا روند فعالیت‌های کتابخانه‎های عمومی در بستر فضای مجازی قرار گفته، افزود: به دلیل اهمیت حفظ جان کتابداران و کاربران کتابخانه‌های عمومی، برنامه‌های ترویجی این سازمان به‌صورت غیرحضوری برگزار شده و برنامه‌های مختلفی را برای اعضا برگزار کرده‌ایم.
 
منوچهری با بیان اینکه تابستان و خانه‌نشینی به دلیل شیوع بیماری، فرصت مناسبی را در اختیار مردم قرار داده، گفت: کتابخانه‌های عمومی با برنامه‌های ترویجی و فرهنگی خود در ایام تابستان و خانه‌نشینی اجباری، مهمان اوقات فراغت مردم شده‌اند و اعضا نیز از این برنامه‌ها استقبال کرده‌اند.
کد مطلب : ۲۹۴۲۱۵
https://www.ibna.ir/vdca6ynum49nou1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402