طرح «عیدانه کتاب» به مناسبت عید سعید فطر از امروز در 42 شعبه کتابشهرهای ایران آغاز شده است.
«عیدانه کتاب» کتابشهر ایران برگزار می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)حامد شفیق، مدیرعامل این مؤسسه با اعلام این خبر اظهار کرد: دسترسی برابر و عادلانه به اقلام و فرآورده‌­های فرهنگی ـ هنری مانند کتاب، لوازم صوتی و تصویری، نرم‌افزارهای اینترنتی و بازی‌­های سالم فکری یکی از مفاد منشور حقوق شهروندی است. برآورده شدن این امر مستلزم ایجاد شبکه توزیع محصولات فرهنگی ـ هنری در اقصاء نقاط کشور است، به نحوی که همه شهروندان ایرانی به صورت برابر و عادلانه به فرآورده‌­های فرهنگی دسترسی داشته باشند.

وی افزود: در کنار گسترش پایانه­‌های فروش کتاب و محصولات فرهنگی، تأمین محصولات فرهنگی مورد نیاز خانواده و اقشار ضعیف جامعه که از مفاد مؤکد منشور حقوق شهروندی است، یکی دیگر از دغدغه‌های مدیران و کارگزاران کتابشهر است، برای این منظور از سال 94 تا به امروز بیش از صدها نمایشگاه و طرح‌های فروش ویژه کتاب مانند «عیدانه کتاب» در بیش از 40 کتابشهر ایران برگزار کرده که در این نمایشگاه‌­ها و عیدانه‌­ها، محصولات فرهنگی با تخفیف­‌های ویژه در اختیار شهروندان قرار گرفته است.

به گفته شفیق، به مناسبت عید فطر، کتابشهر ایران طرح «عیدانه کتاب» را از امروز تا پایان هفته در شعب مختلف این مرکز به اجرا گذاشته است، که خانواده‌­های ایرانی می­‌توانند با مراجعه به این مراکز در اقصاء نقاط کشور از تسهیلات طرح «عیدانه کتاب» بهره­‌مند شوند.

وی همچنین از برگزاری نمایشگاه‌­ها و ویترین­‌های «کتاب رمضان» در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.

عیدانه کتاب، از امروز (شنبه 4 تیر) به مدت یک هفته در شعبه‌های مختلف فروشگاه‌­های زنجیره‌ای کتابشهر برگزار می­‌شود و علاقه‌مندان می‌­توانند برای آشنایی با پراکندگی جغرافیایی فروشگاه­‌های کتابشهر، دسترسی به نشانی و شماره تماس و نحوه بهره‌مندی از مزایای این طرح، به نشانی اینترنتی www.ketabshahr.com مراجعه کنند.


 
کد مطلب : ۲۴۹۴۱۵
https://www.ibna.ir/vdccsoqip2bq008.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب