سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۵
عضویت در کتابخانه ملی ایران الکترونیکی شد

عضویت در کتابخانه ملی ایران با اتصال به پنجره واحد دولت هوشمند، کاملاً الکترونیکی شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا عضویت در کتابخانه ملی ایران با اتصال به پنجره واحد دولت هوشمند، کاملاً الکترونیکی شد. سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، با اتصال خدمات کتابخانه ملی ایران به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، عموم افرادی که دارای شرایط عضویت هستند و نیز اعضای کتابخانه ملی می‌توانند از خدمات پذیرش عضویت و تمدید آن بصورت کاملاً الکترونیکی بهره مند شوند.

بر اساس این گزارش با اتصال به این پنجره واحد و تجمیع کلیه خدمات در «میز خدمت»، مراجعین و کاربران کتابخانه ملی می‌توانند به نحو مناسب و کارآمدتری از خدمات کتابخانه‌ای به‌صورت الکترونیک بهره‌مند شوند. تسهیل فرآیند کاربران در ورود به سامانه های متعدد سازمانی یکی از اهداف استفاده از درگاه یکپارچه‌سازی خدمات است، که با طراحی آن همه خدمات مورد نیاز سازمان و مراجعان اعم از پذیرش و تمدید عضویت، احزار هویت، و استفاده از کارت عضویت، به‌صورت الکترونیکی قابل اجرا خواهد بود.

کاربران می‌توانند از طریق پورتال سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به نشانی nlai.ir و ورود به میزخدمت، ثبت نام و تمدید عضویت در کتابخانه ملی را بصورت کاملاً الکترونیکی انجام دهند.در این سامانه مدرک تحصیلی، شماره همراه، نشانی محل سکونت کاربران حقیقی در هنگام ثبت نام بصورت برخط استعلام شده و مراحل احراز هویت و ثبت‌نام تکمیل می‌گردد.

به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با ارائه این خدمت، اعضا از طریق رمزینه (کیوآرکد) موجود در کارت الکترونیکی، می‌توانند در کتابخانه ملی تردد داشته باشند. لازم به ذکر است پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، درگاه ملی یکپارچه ارائه خدمات دولتی و عمومی به مردم بوده و هدف آن ایجاد سهولت در ارائه این خدمات به شهروندان است؛ به‌طوری‌که تنها با یک بار احرازهویت می‌توان خدمات موردنظر را دریافت نموده و یا به سامانه‌های متفاوت ارائه دهنده خدمات وارد شد. از همین رو استفاده از شبکه کتابخانه‌ها، اسناد و کتابخانه دیجیتال و خدمات کامل کتابخانه ملی منوط به عضویت در آن است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها