یکشنبه ۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۷
«عطر دل‌انگیز» منتشر شد

کتاب «عطر دل‌انگیز»، مجموعه بیانات و جلسات حضرت امام خمینی (ره) و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی)؛ رهبر معظم انقلاب روانه بازار نشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «عطر دل‌انگیز»، مجموعه بیانات و جلسات حضرت امام خمینی (ره) و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) رهبر معظم انقلاب در رابطه با رزمندگان لشکر همیشه پیروز ۲۷ محمدرسول‌الله (ص) انتشارات ۲۷ بعثت، روانه بازار نشر شد.

این اثر مجموعه‌ای از روایت‌ها و دیدارهای رزمندگان لشکر ۲۷ محمدرسول‌الله (ص) با امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای (مدظله العالی)، بیانات فرمانده کل قوا، تقریظ‌های رهبری را در ۲۶۰ صفحه شامل می‌گردد که به تازگی توسط انتشارات ۲۷ بعثت وابسته به سپاه حضرت محمدرسول‌الله (ص) چاپ و منتشر شده است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

۶ دی ۱۳۶۰

روایت محمد ابراهیم همت از ملاقات با حضرت امام خمینی (ره) درحسینیه جماران

[اشاره دارد به بخشی از بیانات حضرت امام خمینی (ره) که روز بیست و شش دی ۱۳۶۰ در جمع فرماندهان عملیاتی سپاه در جبهه‌های غرب و جنوب ایراد کردند، در خصوص بریدن رزمنده‌ها و پیام امام به آنها]

محمدابراهیم همت می‌گوید: یک بار ما خدمت حضرت امام رفته بودیم، فرمانده سپاه شهرستان شوش به امام عرض کرد: «امام! ما از بس عملیات انجام دادیم و در آنها بچه ها شهید و زخمی شده اند، حقیقت مطلب؛ دیگر بریده ایم، دیگر قدرت نداریم آسوده خاطر دست روی نقشه بگذاریم و فرمان بدهیم». در جواب او، حضرت «امام» گفتند: «نه! این طور نیست که شما این راه را انتخاب کرده باشید، خدا شما را انتخاب کرده. شما از روی فکر و تدبیر عمل کنید، دیگر هم کاری به این امر نداشته باشید که چه کسی کشته شد یا نشد. شما تکلیفِ خودتان را انجام بدهید.» من همیشه این صحبت امام را که یادداشت کرده ام، توی جیب خودم نگه می دارم و به آن رجوع می کنم. خیلی صحبت جالب و عمیقی است. ما چون خط خودمان را از امام می گیریم، می بینیم هر چه که ایشان به ما گفت؛ یک درس، یک سرمشق یک کتاب معنا و یک الگو و یک دریا معرفت است برای ما. حالا من عین جمله ایشان را از روی کاغذ برای شما می خوانم. امام فرمودند:

«خداوند به شما عنایت داشته است که شما را مهیا کرده تا قرآن کریم و اسلام عزیز و میهن اسلامی را حفظ کنید. نظام الهی مقرر کرده است تا شما برای خدمت به اسلام انتخاب شوید»؛ یعنی تو برادر امدادگر، خودت این راه را انتخاب نکردی! … بعد امام در ادامه می‌فرمایند:

«…و این پیش خداوند و ملائکه ثبت است و خداوند پشتیبان شما است. دلتان قوی باشد. هر قدمی که برای اسلام برمی دارید، قدمی است الهی، که خدا برای شما پیش آورده است.»

امام تا به اینجا، توی صحبت خودشان دو بار می گویند که این خود شما نیستید که به اینجا آمده اید، «خدا این موقعیت را برای شما پیش آورده است»؛ یعنی دارند دقیقاً این طور می گویند که قبلاً روی پیشانی شما ثبت شده بود که زمانی در آینده، شما در راه خدا خواهید جنگید. بعد، «امام» در ادامه فرموده‌اند:

«…شما روی تدبیر و فکر عمل کنید، دیگر نه از کشتن بترسید و نه از کشته شدن. عمده این است که قصدتان خالص باشد. روحیۀ قوی این جوانان بیست ساله، از اموری است که انسان را به تعجب وا می‌دارد.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها